Rol yapmıyoruz değil mi?

  • Giriş : 01.07.2006 / 00:00:00

Hür Parti Genel Başkanı Yaşar Okuyan'dan Deniz Baykal'a gönderme: " Rol yapmıyoruz değil mi?"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İttifa arayışlarını sürdüren Rahşan Ecevit'le görüşen Hür Parti Genel Başkanı Yaşar Okuyan çıkışta Ecevit'le tokalaşırken "Rol yapmıyoruz değil mi?" diyerek geçen hafta Deniz baykal ve Rahşan Ecevit görüşmesindeki tokalaşma krizine atıfta bulundu.
Rahşan Ecevit'in "Sağlı-Sollu İttifak", "Cumhuriyet için elele" çağrısı kapsamında parti ziyaretleri devam ediyor. Ecevit'in bugünkü durağı Hür Parti'ydi. Saat 11:30'da biraraya gelen Rahşan Ecevit ve Hür Parti Genel Başkanı Yaşar Okuyan, Hür Parti binasında yaklaşık bir saat görüştü.

Görüşme sonrası ikili basın toplantısı düzenledi. Rahşan Ecevit bir teklif için değil bir görüşü iletmek için geldiğini belirtirken ittifak arayışlarına devam edeceğini Türkiye'nin içinde bulunduğu zor durumdan endişelendikleri için böyle bir girişime ihtiyaç duyduklarını söyledi. Ecevit'in ardından açıklamada bulunan Hür Parti Genel Başkanı Yaşar Okuyan Ecevitler'in düşüncesini sonuna kadara destekleyeceklerini belirtti. Okuyan "Bu bir halk hareketidir. Türkiye gerçekten sıkıntılı bir dönem geçirmektedir. Bu durumdan kurtulmak adına Ecevit'in hatta Demirel'in girişimlerinin tenkit değil takdir edilmesi gerekir. Biz bu hareketin sonuna kadar destekleyicisi olacağız" dedi.

Önümüzdeki seçimde AK Parti'nin iktidar olamayacağını bundan yüzden yüz emin olduğunu ileri süren Okuyan, "Bu cumhuriyetçi düşünce hareketi iktidara gelecektir, bu kadar iddialı konuşuyorum eğer yanılıyorsam sesimi bant kaydı yapıyorsunuz seçim sonrası getirin önüme koyun bende halkımdan özür dilerim" diye konuştu.

Okuyan, ittifak düşüncesini antidemokratik olarak niteleyen DYP Lideri Mehmet Ağar için şunları söyledi: "Eğer bu hareket antidamokratikse kendisi maalesef demokrasiden anlamıyor demektir"

Açıklama sonrası Ecevit ve Okuyan tokalaşırken Yaşar Okuyan "Rol yapmıyoruz değil mi?" diyerek güldü, tokalaşma sonrası ise "İçten bir tokalaşmaydı" dedi.

Geçen hafta CHP lideri ziyareti sırasında Deniz Baykal ve Rahşan Ecevit arasında gazetecilerin tokalaşma görüntüleme isteğine Deniz Baykal "Rol yapmanın gereği yok" diyerek cevaplamış ve Rahşan Ecevit'le tokalaşmamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious