Roma mucizeyi gerçekleştirdi

Roma mucizeyi gerçekleştirdi.9755
  • Giriş : 17.03.2008 / 13:33:00

Serie A'da haftanın maçında, Milan karşısında 1-0 yenik duruma düşen Roma, son 12 dakikada attığı gollerle güçlü rakibini devirmeyi başardı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Roma Olimpiyat Stadı'nda oynanan karşılaşma, Serie A'nın kötü ününe rağmen, her iki takımın da açık Futbol oynadığı son derece zevkli bir karşılaşmaydı.

Maçın ilk yarısında Roma daha istekli oynasa da, Milan, rakibinin kısa dönemli baskınlarını atlatıp, özellikle Pato'nun gayretiyle rakip kalede pozisyonlar yaratmaya başladı.

Ancak ilk yarıda iki takım da ceza sahasında son vuruşları yapamayınca devre golsüz sona erdi.

Kaka sahnede

Maçın ikinci yarısında ise Milan'ın süperstarı Kaka sahnedeydi. Maçın 50. dakikasında ceza sahası içinde boşluk bulan Brezilyalı, topu üstten dışarı atarken, üç dakika sonra bir başka net pozisyonda Seedorf kaleyi bulamadı.

Ancak 57. dakikada gelişen atakta Oddo'nun pasıyla ceza sahasında buluşan Kaka, çok şık bir vuruşla topu doksanda gönderdi ve Milan'ı öne geçirdi.

Milan takımı golün ardından da ataklarını sürdürü. 59. dakikada kaleciyle karşı karşıya kalan Seedorf'un vuruşunu, savunma çizgiden çıkarırken; 63'de Kaka'nın şutunu kaleci Doni zorlukla önledi.

Milan'ın oyunu öldürmek için yakaladığı fırsatların bir diğerinde ise Pato, 67'de kaleci Doni'den sıyrılıp yerde kaldı. Ancak hakemin kolu penaltı noktasına değil, cebindeki sarı karta uzandı ve Pato, aldatmaya yönelik hareketten sarı kart gördü.

Roma geç açıldı

Maçın kalan dakikalarında ise Roma var gücüyle yüklendi rakip kaleye. 78. dakikada gelişen karambolde, Milanlı savunmacılar hepsi aynı yerde toplanınca, ceza sahasında boş kalan Giuly önüne gelen topu iyi değerlendirerek skoru eşitledi.

81. dakikada ise orta sahadan atılan uzun topta savunmanın arkasına sarkan Vucinic, düzgün bir vuruşla Kalac'ı avlayarak Olimpiyat Stadı'nın adetâ yıkılmasına neden oldu.

Kalan dakikalarda iki takım da, sıfırdan yapılan ortalarla gole yakın pozisyonlar bulsa da; bunlardan sonuç gelmedi ve bu muhteşem maçtan üç puanla ayrılan taraf AS Roma oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious