Romanya basını ne yazdı?

Romanya basını ne yazdı?.12233
  • Giriş : 23.08.2007 / 16:16:00

(A) Milli Futbol Takımı'nın dün akşam Romanya ile yaptığı ve 2-0 kaybettiği özel maçın yankıları Romanya basınında geniş yer buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ülkenin en çok tiraja sahip spor gazetesi Pro-Spot, teknik direktör Victor Piturca'nın demecinden yola çıkarak ''Gençlere teşekkür ediyorum'' manşetini attı. Gazete, ikinci sayfasında, ''Sonradan oyuna giren Munteanu muhşemem oynadı. 132. milli maçına çıkan yaşlı kurt galibiyetle önemli rol üstlendi'' yorumunu yaparken, Türkiye'ye attığı golle milli takımda 25. golüne ulaşan Mutu'dan da övgüyle söz etti.

Romanya'nın diğer spor gazetesi Sporturilor ise, ''Dica-Mutu iki hemşehrinin golü'' manşetiyle okurlarına duyurduğu haberde, ''Romanya Milli Takımı kıvamına geliyor. İkinci yarıda ortaya konan futbolla daha farklı bir skor elde edilebilirdi. Türkiye'de orta alanda mücadele eden futbolcular savunmaya yardım etmedi. Forvet oyuncuları da etkili olamadı. Şansları yaver gitti ve skor 2-0'da kaldı. Romanya böyle giderse Avrupa Futbol Şampiyonası'na kesinlikle kalır'' değerlendirmesini yaptı.

Gazetelerde, dün akşam Türk taraftarlarının ''Seni seviyoruz Hagi'' tezahüratlarının yanı sıra Gheorghe Hagi'nin teknik direktörlüğünü yaptığı Steaua Bükreş Kulübü'nün sahibi için açılan ''Becali'yi istemiyoruz'' pankartı da yer aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious