Romanya'da Berlusconi skandalı

Romanya'da Berlusconi skandalı.19622
  • Giriş : 01.07.2009 / 16:36:00

Silvio Berlusconi'nin ardından bir yasak aşk skandalı da Romanya'da patlak verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dünya basını gözlerini kendisine yakın olan genç kadınları siyasete sokan İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'ye çevirmişken, siyasette bir başka yasak aşk skandalı Romanya'da patladı.

Ülkenin en çok satan gazetelerinden Libertatea, Cumhurbaşkanı Traian Basescu'nun, danışmanlığını yaptıktan sonra Turizm Bakanı olan Elena Udrea ile aşk yaşadığını iddia etti. Gazete, bu iddiayı o kadar ileri götürdü ki, 58 yaşındaki Cumhurbaşkanının ailesinin yaşadığı köye giderek, amcası ve akrabalarına “Basescu'nun yeni gözdesi” hakkında ne düşündüklerini bile sordu.
“Kızıyla yakın arkadaş”

Evli ve iki kız babası Cumhurbaşkanı'nın, ülkenin son yıllardaki en gözde politikacısı 36 yaşındaki Udrea ile aşk yaşadığı dedikoduları uzun zamandır dile getiriliyordu. Eski bir avukat olan ve 2004 yılında yerel seçimlerde politikaya atılan Udrea, siyaset basamaklarını hızla çıkarak, önce Cumhurbaşkanı danışmanı, milletvekili ve son olarak da bakan oldu. Romen basınına göre bu hızlı yükselişin altında, Basescu'nun desteği bulunuyor.

Dekolte kıyafetleri, basının karşısındaki rahat tavırları ve dergilere verdiği pozlarla tanınan Udrea, Cumhurbaşkanı'nın Avrupa Parlamentosu bağımsız milletvekili kızı Elena Basescu'nun da yakın arkadaşlarından. Elena Basescu, “Babanızın aşk dedikodusu hakkında neler düşünüyorsunuz” sorusunu “Babamın çok yakın dostu ve çalışma arkadaşı. Aralarındaki ilişki tamamen profesyonel” diye yanıtladı. Evli ve iki çocuk annesi olan Udrea, iş adamı kocasının Bükreş'te aldığı ihalelerle gündeme gelmiş, bağımsız olması gereken Cumhurbaşkanı Basescu'ya destek konuşmaları tepki çekmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*