Romanya'dan Iskenderun'a gelen 19 yasindaki Ana, Müslüman oldu

  • Giriş : 28.10.2005 / 00:00:00

HATAY - Hatay'in Iskenderun Ilçesi'nde yasayan ve çalismak için Romanya'ya giden 29 yasindaki Ertugrul Bodur, Romanya'nin Köstence sehrinde tanistigi Ana Maria Bodur ile evlenerek Türkiye'ye döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bunun ardindan, durumu hemen esi Ertugrul Bodur'a iletti. Hiristiyan bir kiza gönlünü kaptiran ve evlenen Iskenderunlu Ertugrul Bodur, esinin bu kararini saygi ile karsiladi.

29 Temmuz 2005 tarihinde Romanya'da evlendikten sonra Türkiye'ye dönen Ertugrul Ana Maria Bodur, Iskenderun Müftülügü'ne gelerek Müslümanligi seçti.

Iskenderun Müftüsü Bekir Gülce, Ana Maria iken Merve ismini alarak Müslüman olan 19 yasindaki gence Islamin 5 sartinin ve Müslüman olmanin geregini anlatti. Ertugrul Bodur da Müftü Gülce'nin anlattigini Merve Bodur'a Romence ifade etti.

Kelime-i Sehadet getirerek Müslüman olan Merve Bodur'a Iskenderun Müftüsü Bekir Gülce bir de Kur'an-i Kerim armagan etti. Müftü Gülce, Islamiyette zorlama olmadigini kaydederek, "Sizler buraya kendi rizaniz ve hür iradeniz ile gelerek Müslüman olmak istedigini bize bildirdiniz. Bizler de Islam'in gerektirdigi sekilde sizlere islamiyeti anlattik. Bundan sonra Allah yolundan ayrilmayacaginizi temenni ediyorum. Allah Müslümanliginizi kabul etsin ve hayirlara vesile kilsin" dedi.

Ertugrul Bodur ve Merve Bodur Çifti de Iskenderun Müftüsü Bekir Gülce'ye Islami konuda verdigi bilgilerden ötürü tesekkür etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious