Romario ve Schumi'den cevap geldi

Romario ve Schumi'den cevap geldi.10752
  • Giriş : 08.07.2008 / 23:47:00

Romario ile eski Formula 1 sürücüsü Michael Schumacher, San Marino'nun SS Murata takımının gelecek salı Göteborg ile oynayacakları Şampiyonlar Ligi ilk ön eleme turu maçında oynamaları için kendilerine yönelttiği teklifleri reddetiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ancak buna rağmen Romario'nun Brezilya'dan takım arkadaşı olan 42 yaşındaki Aldair ilk tur maçında forma giyecek.

Murata'nın sportif direktörü Denis Casadei İtalyan medyasına yaptığı açıklamada "23 Mayıs'ta Romario'nun babası vefat etti ve golcü oyuncu Aldair'e herkesi Brezilya'da bırakıp buraya gelerek Futbol oynamanın doğru olmayacağını hissettiğini söyledi. Bu bizim için büyük bir üzüntü çünkü rüyamıza çok yaklaşmıştık" dedi.

Casadei ayrıca 7 kez Formula 1 Dünya Şampiyonluğu kazanan ve futbola olan ilgisiyle tanınan dünyaca ünlü Alman pilot Michael Schumacher'in de tekliflerini geri çevirdiğini söyledi.

İtalya'nın adriyatik kıyısı yakınlarındaki cumhuriyetinde arka arkaya hem ligi hem de kupayı kazanan Murata geçen sezonki Şampiyonlar Ligi mücadelesi için Aldair'i kadrosuna katarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Ancak San Marino ekibi Finlandiyalı rakibi Tampere United'a ilk ön eleme turunda toplamda 4-1 elenerek Devler Ligi biletini alamamıştı.

42 yaşındaki Romario, spekülasyonlarla dolu kariyerini 1000'in üzerinde gole ulaştığı iddiasının ardından Nisan ayında sonlandırmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*