Ronaldo benden korksun

Ronaldo benden korksun.17228
  • Giriş : 28.05.2008 / 10:20:00

"Dünyanın en iyi oyuncularından biri de olsa iyi konsantre olursam karşımda kim olursa olsun fark etmez."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İsme hiç değer vermem. Ben, Ronaldo’ya gerekli cevabı sahada vermeyi tercih ediyorum

Euro 2008’e hazırlanan Milli Takım’ın Slovakya ile oynadığı maçta sergilediği futbol, 2002’deki dünya üçüncülüğünün ardından Ay-Yıldızlılar’ın Euro 2008’e de damgasını vuracağı havasını estirdi. Ancak Uruguay yenilgisinin, skordan çok da defansta yapılan hataların ardından rüzgar tersine esmeye başladı. Her şeye rağmen Milli Takım futbolcuları karamsarlığa kapılmıyor. Hatta, Sabri “Türkiye’yi sokaklara dökeceğimize inanıyorum” diyecek kadar iddialı.

HEP BÖYLE GİTMEZ

Sözlerini “Uruguay maçı bizi üzdü” diye başlayan Sabri, “Ama ümitsizliğe düşmemize neden olmadı. Bu bir hazırlık maçı. Eksiklerimizi görmemiz açısından çok iyi oldu. İki defa öne geçmemize rağmen maalesef kazanamadık. Maçtan sonra kendi aramızda oturup konuşuyoruz. ‘Neyi tam, neyi eksik yaptık’ diye birbirimize soruyoruz. Böyle maçların ölçü olmadığını biliyoruz. Yediğimiz gollere baktığımızda defansta sorun varmış gibi gözüküyor. Ama bu maç öyle denk geldi. İstediğimiz performansı ortaya koyamadık. Bu hep böyle gidecek anlamına gelmez. Daha istekli bir şekilde oynarsak Avrupa Şampiyonası’nda iyi maçlar çıkarırız. Servet’in ağrıları büyük oranda geçti. ‘İdmanlara çıkabilirim’ diyor. Milli Takım’ın ona ihtiyacı var. İnşallah ağrıları daha da azalır” diye konuştu.

YA BEN GİDERSEM

Sabri, kadronun 23’e inmesi nedeniyle kendisini en kötü ihtimale hazırladığını da söyledi ve sözlerini şöyle sürdürdü: Ben her zaman en kötü olasılığı düşünürüm. ‘Ya ben gidersem’ diye düşünmedim dersem yalan olur. Fatih hoca beni çıkarırsa buna bir şey diyemem. Ben böyle bir şey yaşasam, az da olsa üzüntü yaşarım ama burada olmam bile benim için büyük bir gurur. Kadrodan çıkarılsam sonuna kadar burada kalırım. Oynamasam da onların maçlarını izler, otelde olsun, idmanlarda olsun onları motive ederim. Buradan ayrılacak üç kişi tabii ki üzülür. Buraya gelmek isteyen milyonlarca insan var. Kim oynar kim oynamaz önemli değil. Önemli olan ülkemizin Avrupa’da başarıya ulaşması.

BİZE İNANIN

Sabri, Avrupa Futbol Şampiyonası finallerindeki ilk rakibimiz Portekiz’in yıldızı Ronaldo’ya da meydan okudu. Milli futbolcu, “Portekiz iyi bir takım. Bireysel oyuncuları olarak da çok iyiler. Onlarda Ronaldo var. Ben onunla maç yaptım. Oynadığım o maçı kazandım. Her futbolcu ezbere oyun oynamaz. Oyunun gidişatına göre oynar. Karşısında ben oynar mıyım bilemem ama futbolda her şey var. Benim görevim neyse onu uygularım. Karşımda dünyanın en iyi oyuncularından biri de olsa ben iyi konsantre olursam karşımda kim olursa olsun fark etmez. İsme değer vermem. Futbolda hiçbir zaman ne korku ne telaş yaşadım. Ben gerekli cevabı sahada göstermeyi tercih ediyorum” gibi iddialı ifadeler kullandı. Sabri, tüm Türkiye’ye selam yollayıp, “Bize inanın, bize dua edin. Avrupa Şampiyonası’na iyi bir başlangıç yapıp Türkiye’yi sokaklara dökeceğimize inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Benim hatam yüzde 25

Milli Takım’ın başarılı futbolcusu Sabri, Galatasaray’da yaşadığı kötü günlerin sorumlusunun kendisi olmadığını söyledi. Kadro dışı kaldığı dönemde suçun sadece yüzde 25’inin kendisine ait olduğunu anlatan Sabri, “Zor günler yaşadım. Önce ciddi bir sakatlık geçirdim. Malta maçındaki sakatlık dört ayıma mal oldu. İstemediğim, hak etmediğim sorunlar yaşadım. Benim de hatalarım oldu ama karşı tarafın hatalarına bakarsak ve yüzdeye vurursak benim hatalarım onların yanında %25 kalır. Kader, kısmet diyelim. Hiçbir futbolcu böyle bir sakatlık yaşamak istemez. Ben sabrettim, çalışmaya devam ettim. Sonunda kazanan ben oldum. Fatih hocama teşekkür ederim. Bana çok güveniyor çok inanıyor. Elimden geldiği kadarıyla bu güvenini, bu inancını boşa çıkarmak istemiyorum” dedi.

Kondisyonerin sevimlisi olmaz

Amerikalı uzman Scott Piri’nin kondisyon idmanlarına bile alışmaya başladıklarını söyleyen Sabri, “Bunun yöntemi biraz daha değişik. Kondisyonerlerin sevimli yanı olmaz ama sonuçta onlar bizim yararımız için çalışıyorlar. Bu ekip, kalça kısımlarına çok önem gösteriyor. Tabi biz alışık olmadığımız için alışana kadar biraz kalça ağrıları çektik” diye konuştu.

AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious