Ronaldo: "Carlos beni de aldır"

Ronaldo:
  • Giriş : 27.11.2007 / 10:18:00

Asansörden indi, soyunma odasının koridoruna doğru yürürken, Carlos ile göz göze geldiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Brezilyalı futbolcu gülerek yanına geldi.. Sonra bir köşeye çekilerek şöyle dedi: İki gündür Ronaldo ile konuşuyorum.. Dün iki saate yakın internette konuştuk. Bugün de bir saatten fazla telefonla görüştük.. Fenerbahçe ye gelmek istiyor.. Başkana söyle beni Fenerbahçe ye alsın.. Sezon sonunda sözleşmem bitiyor.. Eğer isterse, seve seve Türkiye ye gelip, Fenerbahçe de oynarım, diyor


Özaydınlı hafif bir tebessüm etti.. Senin de iyi arkadaşın değil mi? diye sordu. Sonra Başkan Aziz Yıldırım a giderek, Ronaldo bize gelmek istiyor, haberin olsun başkan dedi.. Ve Roberto Carlos ile aralarında geçen konuşmayı anlattı.. Yıldırım�ın o an yüreği cız etti.. Ah bir yabancı kontenjanımız boş olsaydı, hemen alırdık cevabını verdi. Ama aklı, Ronaldo gibi bir yıldızın Fenerbahçeye gelmek istemesinde kaldı. Bu ünlü futbolcunun Milan ile sözleşmesi sezon sonunda biteceğine göre, o zamana kadar herşey olabilir. Çünkü bonservis parası yok.

O an düşündüm. Eskiden, çok değil, on-onbeş sene önce Avrupa dan bir futbolcu alınacağı vakit, sadece görüşmek, şartlarını öğrenmek için o futbolcunun bir dostu aranırdı.. Şimdi ise Ronaldo gibi bir dünya yıldızı Fenerbahçe ye gelmek için yakın arkadaşı Roberto Carlos u aracı yapıyor.

Fenerbahçe, Avrupa da ilginç, bir o kadar da merak edilen kulüp oldu..

Peki, bugün Avrupa da ilgi duyulan ve merak edilen bir kulüp olan Fenerbahçe, bu duruma nasıl geldi.

1.Ortega, Anelka, Appiah, Alex ve Roberto Carlos gibi yıldızların gelmesi..

2. Alacakların gününde ödenmesi, en ufak sorun yaşanmaması ve bu yıldızların Avrupa da diğer futbolcularla konuşurken F.Bahçe den övgü ile bahsetmeleri..Yani F.Bahçe nin Avrupa da saygı duyulan bir kulüp olması. Ben bunu Appiah ın transferinde yaşamıştım. Şimdi de Carlos un ağzından duyduk..


EDU'NUN KARTLARI NE OLACAK?

Kayseri maçında sarı karttan kırmızı kart gören, ancak ceza kurulu tarafından hakem kartları yanlış gösterdi diye affedilen Edu nun o maçta gördüğü sarı kart ne olacak.. Hukukçulara göre, ceza uygulamaya konulmadığına göre, sarı kartlarında geçersiz olması lazım yönünde.. Fenerbahçe Kulübü, Edu nun bu sarı kartından ileride bir sıkıntı yaşamamak için Futbol Federasyonu na resmi bir yazı ile başvurarak durumu sordu ve Bu olaydan dolayı Edu nun sarı kartında bir işlemin yapılıp yapılmayacağını resmi yazı ile bildirilmesini istedi..

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious