Ronaldo: Hayalimdeki takım Real Madrid

Ronaldo: Hayalimdeki takım Real Madrid.15938
  • Giriş : 12.07.2008 / 00:48:00
  • Güncelleme : 12.07.2008 / 00:02:26

Machester United'in yıldızı Christiano Ronaldo, hayalindeki takımın Real Madrid olduğunu açıkladı. Ronaldo, kulübüyle olan sözleşmesinin de kendisini köle gibi görmesine neden olduğunu savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Geçtiğimiz sezon Manchester United formasıyla 42 gol atarak dünyanın en çok konuşulan ismi olan Christiano Ronaldo FIFA Başkanı Blatter'in 'uzun vadeli anlaşmalar modern köleliktir' lafına katıldığını söyledi ve ekledi "Ben de bir köleyim".

Blatter'in, kulüpler ve oyuncular arasındaki uzun süreli sözleşmeleri "modern köleliğe" benzetmesini 'doğru' bir tespit olduğunu söyleyen Ronaldo, "Kesinlikle FIFA Başkanını haklı buluyorum" dedi. Portekiz'de yayın yapan TVI Kanalı'na konuşan 23 yaşındaki yıldız, "FIFA Başkanının yorumlarına katılıyorum. Ne söylediyse doğrudur" dedi.

Geçen yıl kulübüyle olan sözleşmesini 2012 yılına kadar uzatan Ronaldo'nun Real Madrid'e transfer olup olmayacağı hala belirsizliğini koruyor.

İspanyol Kulübü'nün 100 milyon euroya kadar çıkardığı teklifi reddeden Manchester United ekibi ısrarla yıldız oyuncusunu satmayacağını yineledi.

Ancak Futbol kulislerinde konuşulanlara göre Ronaldo Real Madrid'e gitmek istiyor. Başta babası olmak üzere tüm aile fertlerine danışan ve bu teklifi değerlendirmek istediği öğrenilen süper star Portekiz Televizyonu TV I'ya verdiği röportajda şimdilik "Blatter doğru söylüyor. Bend e bir modern köleyim. Transferimle ilgili siz sormadan ben söyleyeyim, bekleyip göreceğiz, daha henüz net bir şey yok" diye konuştu.

Haftalık 125.000 Poundun üzerinde kazanan 23 yaşındaki Portekizli yıldız, Real Madrid Başkanı Ramon Calderon tarafından tam bir kıskaca alınmış durumda.

Öte yandan The Sun gazetesinde yayınlanan habere göre iki görgü tanığı Ronaldo'nun yakın çevresine Real Madrid ile her konuda anlaştığını ve bu transferin yakın zamanda gerçekleşeceğini söylemiş.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*