Ronaldo yedek kalmaktan dertli

  • Giriş : 03.11.2006 / 00:00:00

Capello'nun Real Madrid'e geldikten sonra yedeğe çektiği Ronaldo, yedek kalmaktan rahatsız olduğunu ve Capello'nun güvenini kazanmak için ne yapması gerektiğini bilmediğini söyledi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İspanyol basınına konuşan Ronaldo, “Oynamamanın en kötü yanı, hocanın size güvenmemesi ve güvenini nasıl geri kazanacağını bilmemeniz” dedi.

Teknik direktör koltuğundaki İtalyan hoca Capello'nun ileride tek forvete yer veren bir sistemi tercih etmesi sonucu yerini Hollandalı Ruud Van Nistelroy'a kaptıran 30 yaşındaki Breziyalı forvet, geçen sezon rahatsızlıklarına rağmen 14 golle Real Madrid'in en skorer oyuncusu olmuştu.

Dünya kupasının ardından geçirdiği diz ameliyatı nedeniyle ligin başında forma giyemeyen Ronaldo, o günden bu yana La Liga ve şampiyonlar liginde toplam oyunda kaldığı 100 dakika boyunca hiç gol atamazken ilk onbirde forma şansı da bulamadı.

İlk on bir de yer almak için gerekli kriterlerin neler olduğunu bilmediğini ifade eden Ronaldo, “Capello bana güvenmiyor güvense oynatırdı... Formdayım, kilomda yerinde. Yapmam gereken gayret edip bunu kanıtlamak” dedi.
Ronaldo, 9 kez Avrupa Şampiyonu olan Real Madrid'deki geleceğiyle ilgili sezon başında ortaya atılan söylentilerin ardından, 2008 de sona erecek sözleşmesini yenilemek istemediğini ifade etmişti.

İspanyol takımındaki sözleşmesi bittikten sonra iki yıl, Brezilya yada ABD'de oynamak istediğini ve 35 yaşında Futbol yaşantısını noktalamayı planladığını belirten Ronaldo, “Ben bir savaşçıyım ve şimdi mücadele zamanı. Geçmiştekilere kıyasla bu önemsiz bir sorun... Futbol oynadığım zaman mutlu oluyorum ve şu anda pek Futbol oynama şansı bulamıyorum” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious