Ronaldo'ya bir ödül daha

Ronaldo'ya bir ödül daha.15018
  • Giriş : 12.05.2008 / 11:35:00

Bu sezon Premier Lig'de yılın futbolcusu ödülünü alan ve kaydettiği 42 golle takımını Premier Lig'de şampiyonluğa, Şampiyonlar Ligi'nde de finale taşıyan Cristiano Ronaldo ödüllere doymuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yıldız oyuncu ManU taraftarları ve oyuncuları tarafından da "Yılın Oyuncusu" ödülüne layık görüldü.

Bu sezon gösterdiği performans, attığı ve attırdığı mükemmel goller ve saha dışı yaşantısıyla da sık sık gündeme gelen Cristiano Ronaldo, Manchester United takımında her yıl taraftarlar ve oyuncular tarafından belirlenen "Yılın Oyuncusu" ödüllerinin sahibi oldu.

Ocak ayındaki Portsmouth maçında ve İngiltere Milli Takımı'nın da kalesini koruyan David James'e attığı mükemmel frikik golü de "yılın golü" seçilen genç oyuncu aldığı ödülden dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi.

"Tüm maçlarda bize gösterdikleri motive edici destek ile sadece benim için değil, tüm takım arkadaşlarım için itici güç oldular" diyerek taraftarlarını öven Portekizli oyuncu, "Bu da bize daha iyi oynamamız için ekstra motivasyon ve güç veriyor. Onlar bize her maç yardım ediyorlar ve bu sebeple onlara teşekkür etmek zorundayız" şeklinde konuştu.

"Daima takımıma yardım etmeye çalışıyorum. Gol atarsam tabii ki daha mutlu oluyorum ama her zaman için takımım adına iyi oynamaya, takımım için bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Goller de geliyorsa bundan gurur duyarım." diyen Kırmızı şeytanların yıldız oyuncusu, Moskova'daki Şampiyonlar Ligi maçı hakkında da "İnanıyorum ki bu maçı kazanabilmek adına elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz" açıklamasında bulundu.

Yıldız oyuncusunun ödülü hakkında teknik direktör Sir Alex Ferguson "Hiç şüphe yok ki o akşam O'nun Lizbon'da bize karşı oyunu izledikten sonra o stadyumu O'nsuz terkedemezdik. Geldiğinden beri her antrenmanda kendini geliştirmek adına bir şeyler yapmaya çalıştı. Mücadeleden hiç kaçmadı. Sürekli daha iyi olmak için çaba gösterdi ve o bence şu anda dünyanın en iyisi" şeklinde konuştu.

Bu sezon 50 gol barajına ulaşıp ulaşamayacağı sorularına Ronaldo gülerek "50 mi? Bilmiyorum, elimden gelenin en iyisini yapacağım" cevabını verdi.

AJANSSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious