Ronaldo'ya süper teklif!

Ronaldo'ya süper teklif!.15938
  • Giriş : 25.05.2008 / 14:29:00

İspanyol spor gazetesi Marca, Real Madrid'in Cristiano Ronaldo'yu ikna etmek için sezon başına 9.5 milyon eurodan 5 yıllık sözleşme teklif ettiğini iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Manchester United ile 4 yıllık daha sözleşmesi olmasına rağmen Real Madrid'İn ısrarla istediği Cristiano Ronaldo için İspanyol ve İngiliz kulüpleri arasındaki sürtüşme devam ediyor.

Manchester United teknik direktörü Alex Ferguson'un, ''Real Madrid kulübü başkanı Calderon'un, Ronaldo'yu almak için kullandığı gazete'' diye suçladığı Marca, Real Madrid'in şimdiden Ronaldo ile sözleşmeyi hazırladığını ileri sürdü. Ronaldo'ya sezon başına verilecek 9.5 milyon euronun yanı sıra futbolcunun İspanya'daki reklamlarından yüzde 50, yurt dışındaki reklamlarından da yüzde 100 gelir almasının sağlanacağı kaydedildi.

Real Madrid'in, Manchester United'a ise bonservis bedeli olarak 80 milyon euro önereceği ve bu rakamın asla 90 milyon euroyu geçmeyeceği ifade edildi.

Real Madrid'e gelmesi halinde ''Dünyanın en fazla para kazanan futbolcusu'' olacağı söylenen Ronaldo, geleceğinin 2 veya 3 hafta içinde netlik kazanacağını söyleyip, Real Madrid'e kapıyı açık bırakmaya devam ediyor. Portekizli yıldız futbolcuyu bırakmak istemeyen Manchester United ise Real Madrid'i suçluyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious