Rönesans, Türkiye'yi AVM ile donatıyor

  • Giriş : 14.03.2008 / 14:37:00

İnşaat sektöründe prestij projeleri ile dikkati çeken ve bugüne kadar Ankara'da Optimum Alışveriş Merkezini açan Rönesans Alışveriş Merkezleri Yatırım Grubu'nun, 2010 yılına kadar Türkiye'nin değişik kentlerinde 9 alışveriş merkezi daha kuracağı bildirild

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Rönesans Grubun Kiralama Koordinatörü Mehmet Ali Ünsay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kuruluşlarından bu yana geçen 14 yılda yerel ve uluslar arası 37 farklı noktada toplam değeri 3 milyar doları, proje alanı ise 3 milyon metre kareyi aşan 450 projeyi başarıyla tamamladıklarını söyledi.

Gerçekleştirdikleri alışveriş merkezi, iş merkezi, fabrika yapıları, otel gibi ticari yapılar, lüks konut ve saray gibi projeler ile dikkat çektiklerini belirten Ünsay, halen devam eden projelerinin kontrat değerinin 1,9 milyar dolara ulaştığını kaydetti.

Ünsay, bugüne kadar Türkiye'de bir tek Ankara'da Optimum AVM ile faaliyet gösterdiklerini belirterek, 2010 yılına kadar İstanbul, Adana, Gaziantep, İzmir ve Malatya'da 9 AVM kuracaklarını, 2014 yılı sonuna kadar Türkiye'deki AVM yatırımlarının 30 projeye ve 1,5 milyon metre kare kiralanabilir alana ulaşacağını, bunun yatırım planlamasının ise 5 milyar doları aşacağını bildirdi.

-ADANA'DAKİ ALIŞVERİŞ MAĞAZASI-

Ünsay, Adana'da Sinanpaşa Mahallesi'nde 41 bin metre kare arsa üzerinde Seyhan Nehri kıyısında yapımına başladıkları alışveriş merkezindeki inşaat çalışmalarını da yoğun bir şekilde sürdürdüklerini söyledi.

Alışveriş merkezinin 100 bin metre kare kapalı ve 50 bin metre kare kiralanabilir alana sahip olmasının planlandığını ifade eden Ünsay, projede 2 bin araçlık otoparkın bulunduğunu kaydetti.

Ünsay, alışveriş merkezinde hipermarket ve yapı market, 150 mağaza, 9 salonlu sinema, 2 bin 500 metre kare eğlence ve bowling, 3 bin 500 metre kare de 20 fastfood ve restoran alanı ile 400 metre kare buz pisti gibi hizmetleri sunmayı hedeflediklerini belirtti.

Ünsay, alışveriş merkezinin 2009 yılının eylül ayında tamamlanarak hizmete açılacağını da sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious