'Beni kim bıçakladı?'

  • Giriş : 03.07.2006 / 00:00:00

Kalbinden bıçaklanan gazeteci, eşine ilk olarak saldırganları sordu

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ağır bir ameliyat geçiren Sarıkaya, bugün yoğun bakımdan çıkarıldı. Sarıkaya, eşi Derya Sarıkaya'ya ilk olarak saldırganları sordu, yakalandıklarını duyunca rahatladı.
Önceki gün Sefaköy İnönü Mahallesi'ndeki evinden eşi ve kardeşi ile Toplu Konut İdaresi'nin kura çekilişine katılmak üzere çıkan Ercan Sarıkaya, park meselesi yüzünden Ebubekir Tanrıkulu ve oğlu Cahit Tanrıkulu ile tartıştı. Tartışma sırasında Ebubekir Tanrıkulu sustalı bıçağı ile önce Derya Sarıkaya'yı kolundan, ardından da Ercan Sarıkaya'yı kalbinden bıçakladı. Kardeşi Ersin Sarıkaya olayın hemen ardından yoldan geçen bir otomobili durdurarak ağabeyi ve yengesini Özel Rumeli Hastanesi'ne yetiştirdi. Her zamankinden daha erken hastaneye gelen Doç. Dr. Üzeyir Tuncer Ercan Sarıkaya'yı hemen ameliyata aldı.

Bugün yoğun bakımdan çıkarılarak odasında kontrol altında tutulan Sarıkaya'nın 4 güne kadar taburcu olması bekleniyor. Odasında dinlemeye alınan Sarıkaya'nın enfeksiyon kapmaması için ziyaretlere kısıtlama getirildi.

Doktoru Üzeyir Tuncer Sarıkaya'nın durumunun gayet iyi olduğunu açıklarken, "iki gün önce koma halinde gelen Ercan Sarıkaya, gerçekleştirilen ameliyatı müteakiben yoğun bakıma alınmıştı. Bugün ise yoğun bakımdan çıkardık. Yemek yiyebiliyor, sonda ve serumlarını çıkardık. Oda içerisinde de dolaşabiliyor. Dinlenince durumu daha da iyiye gidecek. Büyük bir ameliyat geçirdi, dinlenmesi gerekiyor. Misafirleri geliyor, tabiki ziyaret ediyorlar. Ancak sınırlı sayıda izin veriyoruz. Enfeksiyon riski olduğu için çok fazla ziyarete olumlu bakmıyoruz. 3-4 gün daha hastanemizde kontrolümüz altında olacak. Enfeksiyon tehlikesini atlattıktan sonra evine göndereceğiz. Ercan 1 hafta içerisinde mesleğine dönebilir. Ancak kendisi gazeteci, hareketli bir işi var. Dolayısıyla ilk zamanlar daha çok masa başında çalışırsa iyi olur." ifadelerini kullandı.

Ercan Sarıkaya'nın eşi Derya Sarıkaya ise "Zor bir dönemdi. Çok şanslıydık. İkimiz de bunun farkındaydık. Şimdi gayet iyi. İkimiz de mutluyuz."dedi. Ercan'ın ilk olarak saldırganları sorduğunu belirten eşi Derya Sarıkaya, "Gözlerinden belliydi. Ben ne demek istediğini anladım zaten. İlk olarak saldırganların durumunu sordu. Zanlıların yakalanıp yakalanmadığını sordu. Onlar hakkında konuştuk. Daha sonra evi konuştuk. Toplu konut çekilişinden evin bize çıkmasına ikimiz de sevindik. Bu bizim için ayrı bir sevinç oldu." dedi.

Moralinin iyi olduğunu söyleyen Derya Sarıkaya, arayıp soran, ziyaret eden herkese teşekkür etti. Ameliyatı gerçekleştiren doktora ve ekibine de şükranlarını iletti.

Dün memleketi Kars'tan gelen babası Bekir Sarıkaya'nın yanısıra, kız kardeşi Belkıs Sarıkaya, kardeşi Ersin Sarıkaya, yengesi Filiz Sarıkaya, amcası Selahattin Sarıkaya, kayınpederi Zeynal Bilge Ercan Sarıkaya'nın yanında bulunuyor. Sarıkaya'yı Sabah Gazetesi yöneticilerinin yanısıra, gazeteci arkadaşları da yalnız bırakmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious