'Bush'la görüştüm'

  • Giriş : 01.07.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Ortadoğu'da terörün durması için ABD Başkanı George Bush'la görüştüğünü açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti İl Kongresi'ne katılmak için Kastamonu'ya gelen Başbakan Erdoğan, Ortadoğu'da akan kanın durması için İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Filistin Başbakanı İsmail Aliye, Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas ve ABD Başkanı Bush'la görüştüğünü söyledi.

Başbakan Erdoğan Kastamonu Nasrullah Meydanı'nda yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Gazze yanıyor. Bu duruma asla razı değiliz. Bu gün sayın Olmert, Sayın Mahmut Abbas, Sayın İsmail Aliye ve bu gün buradan Sayın Bush'la görüştüm. Bu görüşmelerimizde bu ateşin durdurulmasını istedik.Türkiye olarak bu konuda ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazırız dedik. Yeterki bu ateş bitsin. Aksi taktirde yazık olur. Teröre insanlığı kurban etmeyelim. Koşuyoruz gayretle koşacağız. Burada barışın anahtarı ve kilidi Türkiye'dir. Artık kan görmek istemiyoruz. Barışı isteyenler başarısızlığa uğratılıyor. Terörü isteyenler galibiyete ulaşır. Irak'ta yaşananlar ortada."

Başbakan Erdoğan son zamanlarda bazı gazetelerde çıkan yolsuzluk haberlerinin kasıtlı yazıldığını belirterek zamanı gelince o yazıları yazanların neden yazdıklarını halka açıklayacaklarını belirterek şunları söyledi: "Bu hortumcular rahatsız oldukları için feryat ediyorlar. Hani bazı gazetelerde bazı haberler duyuyorsunuz ya... Bu haberleri yapan gazetelere tekrar hatırlatıyorum. Bu haberleri yapmanızın gerçek sebebini açıklayacağım zaman yakındır. Benim İstanbul belediye başkanıma yönelik yapmış olduğunuz bu olayların arkasında nelerin yattığını da çok iyi biliyorum. Bunu da açıklayacağım. Bunu açıkladığım zaman millet sizi koyacağı yeri çok iyi biliyor. Gayri meşru menfaatlerinizin önü kesildiği için bu haberleri yaptığınızı millete anlatacağım. Hangi dosya hangi talebiniz geri çevrildi de bunları yapıyorsunuz. Yoksa yasal olarak yapılması gereken tüm ihaleler yapılır. Bunların içinde yanlışlıklar da yapılabilir ama kalkıp ta sadece menfaatlerimiz kesiliyor hortumlarımız kesiliyor diye belli bir yere odaklanarak yaparsanız bunları açıklamak bize düşer"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious