'Cemaat evinde ders' yalanı

  • Giriş : 19.01.2007 / 00:00:00

Çocukları, "Cemaat evine gidiyoruz, namaz kılıyoruz, diye açıklama yaparsanız sizi televizyona çıkaracağız." diye kandırarak yapılan yalan haberin yankıları sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çocuklarının görüntülerini televizyonlardan gören veliler sabahın erken saatlerinde okul yönetimi ve çocuklarıyla görüştü. Bir haber bülteninde çocuğunun konuşmalarını gören velilerden biri de Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Atlı. Diyarbakır merkeze bağlı Alpu köyünde ikamet eden Atlı, çocuğu Sedat Atlı’nın kendisine şunları söylediğini dile getirdi: "Baba bizi kandırdılar. Ramazan hoca hakkında bize bir şeyler söylettiler, biz de konuştuk." Mehmet Atlı, onlarca veli gibi kendisinin iki çocuğunu okul yönetimine teslim ettiğini ve okul idarecilerini kardeşi gibi sevdiğini ifade ederek, "Okulda görev yapan öğretmenleri çok iyi tanıyorum. Öğrencilerin velilerinin bilgisi dışında çocukları bir yerlere götürmelerine ihtimal bile vermiyorum." dedi.

Öğrenci velilerinden Asuman Coşkun ise çocuklarının her hafta sonu yanlarına geldiğini, hiçbir yere gitmediğini anlatarak iddiaları yalanladı. Coşkun, "Okul yöneticileri çocuklarla gayet güzel ilgileniyorlar. Müdür ve yardımcıları ciddi bir şekilde çocukların eğitimi ile ilgileniyor. Çocuğumuz hafta sonu yanımıza geliyor. İddia edildiği gibi çocuğumuz cemaat evi ya da başka bir yere gitmiyor. Çocuklar yanımızda gerekli dinî eğitimi zaten alıyor." diye konuştu. Diyarbakır’da önceki gün yaşanan olayda öğrenciler, okula gelen gazetecilerin "Sizi televizyona çıkaracağız, bize ’Cemaat evine gidiyoruz, orada namaz kıldırıyorlar, ağabeylerimiz var.’ deyin." şeklinde kendilerini yönlendirdiğini iddia etmişti. Yapılan haberlerde suçlanan okul müdür yardımcısı Ramazan Mızrak da bazı yayın organlarında hakkında çıkan haberleri yalanlayarak, "Öğrencileri bu evlere götürdüğümle ilgili iddialar yalandır. Nöbetçi olduğum bir gün öğretmenlerle derslere geç girdikleri için tartıştık. Onları bir kez uyardım. Onlar da bunu abartarak böyle bir şikayette bulunmuş." diye açıklama yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious