'Destek bekliyoruz'

  • Giriş : 27.06.2006 / 00:00:00

Mersin Valisi Hüseyin Aksoy, eğitimde ciddi sorunlar olduğunu belirterek, sorunların halledilebilmesi için herkesimden desteğe ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Vali Aksoy, eğitim konusunda özellikle şehir merkezinde ve Tarsus ilçesinde ciddi sorunlar bulunduğuna dikkat çekti.

Sorunları kamuoyu ile paylaşarak, çözüm yolları aradıklarını belirten Aksoy, "Bugünkü toplantının amacı eğitim konusundaki sorunları tartışmak ve çözüm için gerekli çalışmaların yapılması konusunda atılması gereken konuları görüşmektir. Çünkü eğitimdeki sorunları bir an önce yenebilmemiz için herkesin eğitim destek vermesi gerekir. Çağdaş ve kaliteli eğitim için 30’ar kişilik sınıfların oluşturulması gerekiyor. Çocuklarımızı ne derecede iyi eğitebilirsek, geleceğimizi de o derece güvence altına alabiliriz. Eğer biz çocuklarımızı arzu ettiğimiz durumda eğitemezsek, şu an bizlerin olduğu konumlarda ilerleyen dönemlerde sıkıntılar yaşayacağız. Şu an eğitime verilecek en küçük destek dahi, destek veren arkadaşların isminin nesiller boyu yaşatılmasını sağlayacaktır." dedi.

İş adamlarının ilgi göstermediği toplantıda konuşan Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Ersoy ise, gelişen teknoloji nedeniyle dünyadaki her türlü gelişmeden Türkiye’nin de etkilendiğini belirterek, bu nedenle çocukların eğitimini yükselterek rekabet gücünü arttırılması gerektiğini kaydetti.

Ersoy, "Eğitim ülkemizin vazgeçemeyeceği önemli olguların başında gelmektedir. Eğitimdeki sorunların aşılması konusunda yetkililer ciddi çalışmalar ve yatırımlar yapıyor. Fiziki sorunların aşılmasında da özellikle işadamlarımızın desteğine ihtiyacımız var." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious