'Ecevit öldü' iddialarına tepki

'Ecevit öldü' iddialarına tepki.10135
  • Giriş : 30.05.2006 / 00:00:00

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, Gülhane Askeri Tıp Akademisi(GATA)’nde tedavi gören Bülent Ecevit’in durumunun milim milim de olsa her geçen gün daha iyiye gittiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ecevit’in öldüğü yönünde çıkan dedikodulara da bir anlam veremediklerini söyleyen Sezer, ”Bu niçin saklanır, kime ne yararı olur. Maalesef fısıltı gazetesi türünden gelişmeler oluyor” şeklinde konuştu.

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, 18 Mayıs 2006 tarihinde geçirdiği beyin kanaması sonucu GATA’ya kaldırılan eski başbakan Bülent Ecevit’in sağlığında yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.

GATA’dan 28 Mayıs 2006 tarihinde yapılan açıklamada, Ecevit’in milim milim de olsa iyiye gittiğini ve uyarıcılara tepki verdiğini söylediklerini anımsatan Sezer, Ecevit’in şu an kolunu oynatma, esneme, ağız hareketleri gibi tepkiler verdiğini ve bunun da iyileşmesi açısından çok büyük bir gelişme olduğunu söyledi. Sezer konuşmasını şöyle sürdürdü: ”Doktorlar, bu tür reflekslerin olması olumlu olacağını söylemişti. Ben hep umutlu olduğumuzu söyledim. Biz bugün dünden daha umutluyuz. Ama görülüyor ki tedavi süreci uzun sürecek. Biz Sayın Ecevit’in sağlığına kavuşmuş olarak çıkacağına inanıyoruz.”

Basın mensuplarının ’Ecevit’in öldüğü ve bunun gizlendiği yönünde söylentiler olduğunu’ hatırlatması üzerine Sezer, ”Bu söylentiler bizi çok üzen bir durum. Bu niçin saklanır. Kime ne yararı olabilir. Maalesef fısıltı gazetesi türünden gelişmeler oluyor. Öyle bir durumun gizlenmesinin kimseye yararı olmaz.” dedi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious