'Fakire yardım' bahanesiyle soygun

  • Giriş : 04.10.2006 / 00:00:00

Adana’da, fakirlere yardım dağıttıklarını söyleyerek güvenini kazandıkları kadınların altın bileziğini "okutma" bahanesiyle alan 2 kişi, kayıplara karıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Yeşilyurt Mahallesi’nde meydana gelen olayda, diyaliz hastası olan kocasını özel diyaliz merkezine getiren Refika Ö.’nün (63) yanına yaklaşan 2 kadın, "Ölen babamızın vasiyeti var. Ramazan ayı dolayısıyla fakirlere yardım dağıtıyoruz. Sizin de fakiriniz varsa yardım yapalım" diyerek güvenini kazanmaya çalıştı.

Bu güveni kazandıktan sonra evleri olduğunu ileri sürdükleri bir binanın önüne geldiklerinde, "Bileziklerinizi okutalım, size de iyi gelir" diyerek kolundaki bileziği aldı. "Sen bizi burada bekle. Biz bileziği okutup gelelim" diyen kadınlar, binaya çıktıktan sonra bir daha dönmedi. Uzun süre kadınların gelmesini bekleyen Refika Ö., dolandırıldığını anlayınca polisi aradı. Dolandırıcılık yapan kadınların girdiği bildirilen binada arama yapan polisler şahısları bulamadı.

Olaydan yaklaşık 10 dakika sonra Barajyolu Mahallesi Bülent Angın Bulvarı üzerindeki ikinci olayda ise tedavisi için Çukurova Devlet Hastanesi’ne gitmek üzere yola çıkan emekli hemşire Hanife K. (64) bileziklerinden birini aynı yöntemi uygulayan dolandırıcı 2 kadına kaptırdı. Bileziklerini dolandırıcılara kaptıran Refika K. ile Hanife Ö., şikayetçi olmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne giderken dolandırıldıklarına inanamadıklarını söyledi.

Olayla ilgili çalışma yapan polis, biri 35-40, değeri 50 yaşlarında ve 1.70 boyunda olduğunu tespit ettiği 2 kadının yakalanması için çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious