'Galatasaray ile başlamak çok iyi'

  • Giriş : 07.07.2006 / 00:00:00

Turkcell Süper Ligi 2006 / 2007 sezonu ilk maçında evinde Galatasaray'ı ağırlayacak olan Ankaraspor'da, teknik patron Aykut Kocaman fikstürden memnun. Kocaman, ''Galatasaray maçı bizim için bir hedef olacak'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aykut Kocaman, Turkcell Süper Liginde 2006-2007 sezonu maçlarının fikstürünü değerlendirdi. Kocaman, her takımı kendi oynayacağı karşılaşmanın ilgilendirdiğini kaydederek, ''İstanbulspor'daki son senemde Fenerbahçe, Malatyaspor'da Beşiktaş, Konyaspor'da Galatasaray ve Ankaraspor'da yine Galatasaray maçı ile lige başlayacağım. İlk maçlarla ilgili olarak böyle güzel bir durum var. Bunun bizim açımızdan iyi olduğunu düşünüyorum'' diye konuştu.

Galatasaray maçının, Ankaraspor için hedef olduğunu ifade eden Kocaman, şöyle konuştu:

''Oyuncuları hazırlamak daha kolay olacak. Konsantrasyonu üst düzeye çıkartabiliyoruz. Bu nedenle avantaj olduğunu düşünüyorum. Tabii ki dezavantajları da var. Galatasaray, geçen yılın şampiyonu. Özellikle geçen seneki kimliği ile baktığımız zaman pozitif oyun oynayabilen, kolay gol atabilen ve kolay gol pozisyonuna giren bir takım. Bunlar tabii ki dezavantajlarımız olacak. İlk maça kapasiteli kadromuz ile yüzde yüz hazırlanma olanağı verdiği için de bizim için bir avantaj diye düşünüyorum. Bakalım hangi düşünce gerçekleşecek. Maçlara daha bir ay var.''

- HAZIRLIK MAÇLARI PROGRAMI -

Kocaman, hazırlık karşılaşmalarının Galatasaray maçına yönelik olmayacağını kaydederek, ''Çalışma düzenimiz neyse öyle devam edeceğiz'' dedi.

Galatasaray maçının kendilerinde farklılaştıracağı tek şeyin konsantrasyonlarının biraz daha yükselmesi olacağını belirten Kocaman, ''Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor maçları, özellikle ilk karşılaşmalar güzel maçlardır. İşin bu tarafının üzerine düşüp, gerekli faydayı elde etmeye çalışacağız'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious