'Geceleri rüyanıza giriyorsa bu işi bitirirsiniz'

  • Giriş : 18.06.2006 / 00:00:00

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2005 sonunda Karadeniz sahil yolu bitecek diye söz verdiklerini ancak kendileriyle aynı heyecanı duymayanlar nedeniyle bu olay geciktiğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan; ”İnşallah bu yıl sonunda bir iki tünel ve viyadük dışında yolumuz bitecek. 15 yılda 240 kilometre yol yapıldı. Biz ise 4 yılda 300 kilometre yol bitiriyoruz. Farkımız bu. Bu bir aşk meselesi. Derdiniz varsa, geceleri rüyanıza giriyorsa bu işi bitirsiniz.” dedi.

Başbakan Erdoğan, 19 Mayıs Salonu’nda yapılan partisinin Trabzon il kongresinde yaptığı konuşması sık sık atılan sloganlarla kesildi. Erdoğan, konuşmasına üzerindeki ceketini çıkartarak başladı. ”Yola çıkarken ’uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece’ dedik ve bu doğrultuda icraatlarımıza başladık” diyen Başbakan, konuşmasının başında hükümetin icraatlarıyla ilgili bilgi verdi.

Bundan önceki hükümetlerin tümünün İMF’den borç aldığını ifade eden Erdoğan, ”Bir tanesi çıksın desin ki, benim dönemimde borç alınmadı. Göreve geldiğimizde İMF’ye borcumuz 24 milyar dolardı, şimdi ise 11 milyar dolar.

Göreve geldiğimizde Merkez Bankası’nda 26 milyar dolar para var. Bu paranın 16 milyar doları yurt dışında çalışan işçilerimizin. Bunun içinde ulusal bankaların paraları, altınlar ve birazı da bizim. Şu anda Merkez Bankası’nın kasanda 60 milyar dolar var. Aradaki fark 34 milyar dolar. Toplanan bu para AK Parti iktidarının başarısıdır.” diye konuştu.

2005 sonunda Karadeniz sahil yolu bitecek diye söz verdiklerini dile getiren Erdoğan, şöyle konuştu: ”Burada bahane aramıyorum. Sizlerden özür diliyorum. Talihsizliğimiz odur ki, aynı heyecanı duymayanlar nedeniyle bu olay gecikti. İnşallah bu yıl sonunda bir iki tünel ve viyadük dışında yolumuz bitecek. 15 yılda 240 kilometre yol yapıldı. Biz ise 4 yılda 300 kilometre yol bitiriyoruz. Farkımız bu. Niye onlar öyle, biz böyle. Bu bir aşk meselesi. Derdiniz varsa, geceleri rüyanıza giriyorsa bu işi bitirsiniz. Farkımız burada. Karadeniz sahil yolunu da hayırlısıyla bitireceğiz. Bazı milletvekilleri bizleri eleştiriyor. Zırt pırt ağzında eveleyip geveleyip gündeme getiriyor. Çünkü başka sermayesi yok. Ziya Paşa’nın ’Eşşek ölür, kalır semeri, insan ölür, kalır eseri’ Onlar laf, biz iş üretiriz. Bir çakılı çivisi olmayanlar konuşur ve ahkam kesenler de yine de bunlar. Yıllardan beri konuşulan Tanjant yolunu kim bitirdi. Tabii ki biz. Bunların sokaklarda bıraktıkları pislikleri biz temizledik.”

Erdoğan, kendileri göreve gelmeden önce cezaevlerine düşünce özgürlüğünden dolayı giren insan sayısıyla kendi dönemlerinde giren kişi sayısında gözle görülür bir düşüş olduğunu vurguladı. Erdoğan, ”Türkiye bir özgürlükler ülkesi olmaya doğru gidiyor. Bunu da başarmaya mecburuz. El ele vereceğiz bunu başaracağız.” diye konuştu.

Erdoğan, konuşmasının sonunda salondakilere şu andı yaptırdı: ”Beraber yürüdük biz yollarda, beraber islandık yağan yağmurda, şimdi dinlediğim tüm şarkılarda, bana her şey sizi hatırlatıyor.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious