'Hava ambulansı sistemine geçilecek'

  • Giriş : 03.03.2006 / 00:00:00

Partisinin İspir ve Pazaryolu ilçe kongrelerine katılmak ve sağlıkla ilgili temaslarda bulunmak üzere memleketi Erzurum’a gelen Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Acil Hava Ambulans Sistemi’ne geçileceğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erzurum Valisi Celalettin Güvenç’i makamında ziyaret eden Bakan Recep Akdağ burada çeşitli açıklamalar yaptı. Akdağ, Acil Hava Ambulans Sistemi’nin 2007 yılına kadar uygulanacağını açıkladı. Hava ambulans sistemi ile ilgili bazı firmalar ile görüştüklerini ve alt yapı hazırlıkları 2007 yılına kalmadan tamamlanarak hizmete gireceğini belirtti. Sağlık Bakanı Akdağ, hava ambulans sisteminde tam donanımlı helikopterlerde özel eğitimli elemanların istihdam edileceğine dikkat çekti. Hava ambulans sistemini kapsamlı bir şekilde Türkiye geneline yayacaklarını anlatan Bakan Akdağ, ”Uçuş mesafelerine göre helikopter bulundurulacak. Avrupa’nın en iyi acil taşımacılık sistemini kuruyoruz. Her ile değil ama her bölgeye helikopter uçuş mesafelerine göre hava ambülans sistemlerini kuracağız” dedi.

HANÇER BARINDA GÖRÜNMEZ KAZA

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ı karşılamak üzere Erzurum Sivil Havaalanı’na gelen ve geçen yıl ilköğretim okullar arası Türkiye ikincisi olan İnönü İlköğretim Okulu halk oyunları ekibinin hançer barı gösterisinde görünmez kaza ucuz atlatıldı. Bakan Akdağ’ı havaalanın VİP sahası önünde karşılayan halk oyunu ekibi havanın soğuk olması nedeniyle Bakan Akdağ tarafından VIP salonuna alındı.Burada davul ve zurna eşliğinde dar bir alanda gerçek bıçaklarla oynanan Hançer Barı gösterisi esnasında küçük bir kaza yaşandı. Bir oyuncu arkadaşının yüzüne doğru bıçağı sallamak istediği esnada bıçak tutan elleri birbirlerine çarptı. Muhtemel bir yaralanma tehkilesini ucuz atlatan iki öğrenci, profesyonel oyunculara taş çıkartırcasına oyunlarına ara vermeden devam etti. Oyuncuların gösterisini bakan Akdağ alkışla destekledi. Oyun sonrası minik folklorcülerle konuşan Bakan Akdağ, öğrencileri öperek veli ve öğretmenlerine selam gönderdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious