'İnsanların ayaklarına yardım götürmek istiyoruz'

  • Giriş : 08.05.2006 / 00:00:00

Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün imaret hizmetleri olarak,100’e yakın yere sıcak yemek servisi yapıldığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin Vakıf Haftası nedeniyle Karayolları Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Şahin, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün imaret hizmetleri ile ilgili bir soru üzerine; ”100’e yakın yere sıcak yemek servisi yapıyoruz. Bunu ihtiyaç sahiplerinin ayaklarına, evlerine götürerek hizmeti yaygınlaştırmak istiyoruz. İstanbul’da Eyüp’te, Küçükyalı’da bu hizmeti yapıyoruz. Tüm ilçelerde imaret yapacak süreç başladı. Bunun için ihaleler yapıldı. Biz daha fazla insana yardım etmek istemiyoruz, istiyoruz ki; yardıma muhtaç kimse kalmasın. Yardım götürdüğümüzde ’benim ihtiyacım yok’ desinler. Ama Türkiye’nin durumu belli” dedi.

Yardıma muhtaç kişilerin belirlenmesinde Vakıf Bölge Müdürlükleri’nin, kamu görevlilerinin, muhtarların yardımı ile belirlendiğini belirten Şahin, yardıma muhtaç kişilerin okul müdürlüklerine, imamlara başvurduklarını, bu şekilde belirlendikleri yönündeki haberlerin de doğru olmadığını söyledi. Şahin, ”Vakıf Bölge Müdürlükleri tarafından yardıma muhtaç kişileri belirleniyor. Kamu görevlileri, muhtarlar da bu insanların tespiti konusunda yardımda bulunuyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda da öyle yapılıyor. Onlarla yardımlaşarak faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious