'Keneye savaş açtık'

  • Giriş : 07.07.2006 / 00:00:00

Bakan Eker: "Kene ile yeni bir mücadele başlatıyoruz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Eker, bu proje kapsamında büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarının bulunduğu ahırları ilaçlayacaklarını söyledi.
Tokat AK Partili Milletvekilleri ile birlikte Tokat'a geldi. Bakan Eker, büyük bir topluluk tarafından Tokat il sınırı Kuruçay mevkiinde karşılandı.

Bakan Eker, Tokat Valisi Erdoğan Gürbüz'ü ziyaret etti. Eker, ardından Tarım İl Müdürü Yaşar Kavak'tan brifing aldı. Brifing sonrasında Bakan Eker şunları söyledi: "Hükümetlerinin son günlerde ölümlerle neticelenen Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı ile mücadele etmek için yeni bir seferberlik başlatıyoruz. Bu proje kapsamında büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarının bulunduğu ahırları ilaçlayarak ve çiftçileri bilinçlendirerek kene ile mücadele edeceğiz."

Eker, daha sonra Belediye Başkanı Adnan Çiçek'i makamında ziyaret ederek, ilin sorunları hakkında bilgi aldı. Türkiye'de bugüne kadar gitmediği iki il olduğunu belirten Eker, bunlardan birisine gelmekten dolayı çok mutlu olduğunu ve burada Tokatlılar tarafından sıcak karşılandığını söyledi.

Bakan Eker, belediyeden AK Parti İl Başkanlığı'na yürüyerek giderken, vatandaşlar ve esnaflarla selamlaşarak hatırlarını sordu.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Boyraz'ı ziyaret eden Eker, yarınki 2. olağan kongrede başarılar diledi. Bakan Eker, kongre için şunları dile getirdi: "Hep birlik ve beraberlik içinde kongre gerçekleşecek. Yarın yapılacak olan kongre, Başbakan R.Tayyip Erdoğan'ın katılmasıyla daha da güzel olacaktır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious