'Para da yerinde, altın da yerinde'

  • Giriş : 28.05.2006 / 00:00:00

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Atatürk Havalimanı kargo bölümü depolarındaki yangında para ve altınlarla ilgili olarak çıkanlar haberler için, ”Bunların aslı astarı yok. Para da yerinde, altın da yerinde. Bunların hepsinin tespiti yapıldı.”

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yıldırım, Atatürk Havalimanı kargo bölümü depolarındaki yangının sebebinin üniversitelerce yapılacak tespitlerden sonra ortaya çıkacağını bildirdi. Adli sürecin devam ettiğini ifade eden Yıldırım, soruşturmanın tamamlanmak üzere olduğunu vurguladı. Yangınla ilgili adli soruşturmanın tamamlanmak üzere olduğunu, bir savcının başkanlığında bilirkişi heyeti oluşturulduğunu belirten Yıldırım, havalimanındaki yangının sebebinin, üniversitelerce yapılacak tespitlerden sonra ortaya çıkacağını ifade etti. Yangına başarılı bir müdahale yapıldığını ve can kaybı yaşanmadığını, bunun sevindirici olduğunu ifade eden Yıldırım, bunun bir teselli olduğunu dile getirdi.

Yıldırım şunları söyledi: ’’Yangının sıçrayarak yolcu bölümüne ulaşmaması teselli olmuştur. Yanan mallar yerine konabilir. Ancak yanan canlar bizim yüreğimizi yaralar. Bilhassa yangında fedakarca çalışan Sivil Havacılık, Devlet Hava Meydanları personelimizi tebrik ediyorum. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi’yle, havadan söndürme uçakları ve tüm itfaiye imkanlarıyla güzel bir işbirliği içerisinde, çok büyüme ihtimali olan bir yangını 2 saat içerisinde kontrol altına almışlardır. Ve hava trafiğinde de ciddi bir aksama olmadan gerçekleştirilmiştir. Bu paradır, bu altındır, radyasyondur. Bunların aslı astarı yok. Para da yerinde, altın da yerinde. Bunların hepsinin tespiti yapıldı. Ayrıca radyasyonla öyle kaygı duyulacak bir durum yok. Olmadığı da Türkiye Atom Enerjisi Kurumu açıkladı.’’

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious