'Sipariş' ile çalışan oto fareleri yakalandı

  • Giriş : 24.12.2006 / 00:00:00

Jandarma ekiplerinin İstanbul ve Samsun’da eş zamanlı gerçekleştirdikleri operasyonda hırsızları suçüstü yakalandı.Hırsızların çalışma yöntemleri de bir hayli ilginç.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Otomobil hırsızlarının akıllara durgunluk veren yöntemler geliştirerek sipariş alarak hırsızlık yaptıkları jandarma ekiplerini harekete geçirdi. Ekipler çeşitli illerden çaldıkları otomobilleri parçalarını değiştirdikten sonra sahte belge düzenleyerek sattıkları belirlenen bir şebekeyi takibe aldı. İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri yaptıkları çalışmalar sonunda şebekenin İstanbul ve Samsun’da faaliyet gösterdiği belirlendi. Hırsızların takisini gerçekleştiren jandarma ekipleri bu iki ilde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon gerçekleştirerek şebekeyi çökertti. Operasyonda henüz parçalanmamış halde 4 otomobil, sahte ruhsat yapmak için kullanılan malzeme, sahte ruhsatlara yapıştırmak için hologramlar ve çalınan araçların plakaları ele geçirildi. Operasyon sırasında daha önce bir Başkomiser’den çalınan bir otomobili sökmeye çalıştığı anlaşılan 2 kişi de suçüstü yakalandı. Şebekenin hırsızlık yaparken kullandığı yöntem ilgi çekti. Edinilen bilgilere göre hırsızlar "sipariş" üzerine çaldıkları otomobilleri satmaya çalışmış ve bunun için de sahte belge düzenlemişlerdi.

Şebekenin çökertilmesiyle birlikte Samsun’da 2, İstanbul’da da 11 olmak üzere toplam 13 kişi yakalanarak adli makamlara sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious