'Tacizci' müdür görevinden alındı

  • Giriş : 28.10.2006 / 00:00:00

Antalya’da okuldaki hizmetli memura tacizde bulunduğu iddia edilen Muratpaşa İlköğretim Okulu Müdürü Nihat B,görevinden alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, geçtiğimiz günlerde gazetelerde okulda görevli bir hizmetliye “birlikte olmayı ve yemeğe çıkmayı teklif ettiği” iddialarıyla gündeme gelen ve bu iddiaları içeren konuşma kayıtları yayınlanan Muratpaşa İlköğretim Okulu Müdürü Nihat B’nin hakkında, bu iddianın yanı sıra daha önce “okula alınan kömürü sattığı ve başka yerlerde kullandığı” suçlamasıyla açılan soruşturmalar tamamladı.

Yetkililer, Nihat B’nin 2006 yılı başında Muratpaşa İlköğretim Okulu Aile Birliği tarafından alınan “kışlık kömürü satarak, parasını başka yerlerde kullandığı” iddiasıyla hakkında Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldığını belirterek, Nihat B’nin, müfettişlerin 7 ay süren çalışmaları sonucunda, “görevini kötüye kullandığı” gerekçesiyle görevinden alındığını bildirdiler. Yetkililer, matematik öğretmeni Nihat B’nin, başka ilköğretim okuluna öğretmen olarak görevlendirildiğini kaydettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious