'Tekfenbank'a da Yunan sermayesinin girişi önemli'

  • Giriş : 09.05.2006 / 00:00:00

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Finansbank’tan sonra Tekfenbank’a da bir Yunan sermayesinin girişinin çok önemli olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Abdüllatif Şener, Doğan Yayın Holding tarafından düzenlenen Kurumsal Yönetim Konferansı’nda yaptığı açılış konuşmasında, Türkiye’nin son yıllarda kavuştuğu istikrar ortamını anlattı. Tek parti hükümeti ile siyasi istikrarın oluştuğuna işaret eden Şener, siyasi istikrarın da beraberinde ekonomik istikrarı getirdiğini kaydetti. AB ile müzakere sürecine de değinen Şener, şöyle konuştu:

”Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki AB sürecinin Türk ekonomisi üzerindeki en olumlu etkisi, Türkiye’nin dış piyasada algılanmasıdır. Bu yabancı sermaye ilgisi Türkiye’nin bu fotoğrafındaki olumlu gelişmelerle birlikte değerlendirilmelidir. Öyle ki Finansbank’tan sonra Tekfenbank’a da bir Yunan sermayesi girmektedir. Bu çok önemli bir gelişmedir. Ancak AB süreci tek taraflı bir ilişki değildir. İki taraflı mütekabil ilişkiler demektir. Tabii, Türk bankacıları da aynı şekilde diğer AB ülkelerine olduğu gibi Yunan bakalarına da ilgi göstermelidir.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious