'Türkiye'nin altından kalkamayacağı iş yok!'

  • Giriş : 03.03.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ”Bugün hala Türkiye’ye yılları kaybettiren siyasi anlayışları canlandırma, yeniden tedavüle sokma gayreti içerisinde olanlar var.” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte Siirtspor dayanışma gecesine katıldı. Grand Cevahir Otel’de düzenlenen gecede konuşan Başbakan Erdoğan, Türkiye’deki zihniyet değişimine dikkat çekti. Erdoğan, ”Demogojiyle, polemikle, ucuz siyesetle laf üretme devri kapanmıştır. Artık milletimiz bunların gerçek yüzünü görmüştür. Kimliklerini ve niyetlerini tam olarak teşhis etmiş, tespit etmiştir.” dedi.

Türkiye’nin altından kalkamayacağı bir işin olmadığını dile getiren, ülkenin geleceğinin güzellikle, mutlulukla, zenginlikle inşa edilebilmesi için çalıştıklarını söyleyen Erdoğan, ’’Bu yola her birimiz bu büyük davaya baş koyduk.” şeklinde konuştu. Erdoğan, şöyle devam etti; ”Bu ülkeye, bu millete inanmayan, durmadan karamsarlık üretmeye çalışan zihniyetler, Türkiye’nin bugün girdiği medeniyet rotasından asla dönmeyeceğini bilmelidir. Asla karamsarlığa, yılgınlığa kapılmayacak, hiçbir yorgunluğa yenilmeyeceğiz. Bunu bilmenizi istiyorum. Türkiye küçük düşünen, ideolojisi, hayalsiz, vizyonsuz, siyasi anlayışlara mahkum olmadığını 3 Kasım’da göstermiştir. Bugün hala Türkiye’ye yıllarıkaybettiren o siyasi anlayışları canlandırmaya, yeniden tedavüle sokma gayreti içerisinde olanlar var. Bunları hep birlikte görüyoruz. Bunlar milletimizin değişim iradesini kavrayamamış zihniyetlerdir. Türkiye’nin geleceğinde bu anlayışların hiçbirine yer yoktur. Demogojiyle, polemikle, ucuz siyesetle laf üretme devri kapanmıştır. Artık milletimiz bunların gerçek yüzünü görmüştür. Kimliklerini ve niyetlerini tam olarak teşhis etmiş, tespit etmiştir.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious