'Yapılan her yatırım beni heyecanlandırıyor'

  • Giriş : 11.06.2006 / 00:00:00

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ülkede yapılan büyük küçük her yatırımın kendisini heyecanlandırdığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bakan Yıldırım, Sim Hazır Beton tesislerinin temel atma törenine katıldı. Burada yaptığı konuşmada Yıldırım, ”Mütevazı ama benim için çok anlamlı ve heyecan verici bir tesinin de temelini atıyoruz. Ben hepinizin huzurunda Haşim Oskaloğlu’nu kutluyorum. Yaptığı iş çok önemli ve anlamlı bir iş. Herşeyi devletten beklememek lazım. Kalkınmayı kendi özgüvenimizle gerçekleştirmeliyiz. Ayaklarımızın üzerinde durmayı daha da geliştireceğiz. Böylece devletin yatırımcımızın yolunu açması ile kalkınma çabuklaşacaktır.” dedi.

Temeli atılan tesiste çalışacak her insanın aile geçindireceğini ve ülkenin istihdam sorununa mütevazi de olsa katkı sağlayacağını ifade eden Bakan Yıldırım, ”Hazır beton hem inşaat sürelerini kısaltılması hem de kaliteli beton açısından önemli. Ülkemiz deprem kuşağında bunu göz önünde bundurmalıyız. Yoksa can kayıpları yaşayabiliriz. Bu tesiste kaliteli güzel hazır beton üretimi yapmak suretiyle son yıllarda ülkemizin yatırımda parlayan yıldızı olan inşaat setörüne de ciddi bir katkı sağlıyorsunuz.” şeklinde konuştu.

Sim Beton tesisleri sahibi Haşim Oskaloğlu ise, ülkenin en büyük sorunlarının başında işsizliğin geldiğinin bilinciyle istihdama katkı sağlamayı kendilerine bir görev bildiklerini kaydetti. Her şeyin devletten beklenilmemesi ve ülkenin kalkınması adına herkesin gücü yettiğince elini taşın altına koyması gerektiğini ifade eden Oskaloğlu ”Bu gün burada temelini attığımız yatırımla onlarca insanımız evine ekmek götürecek. Hedefimiz bu sayıları yeni yatırımlarla arttırarak ülkenin istihdam sorununa bir nebzede olsa katkıda bulunmaktır.” dedi.

Konuşmalarının ardından tesisin temeli atıldı. Düğmleye basan bakan Yıldırım,”Hazır beton tesisinin temelini de hazır betonla atıyoruz burda bir incelik var.” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious