'Yaz tatilinde eğitime ara vermeyin'

  • Giriş : 19.06.2006 / 00:00:00

Malatya Valisi İbrahim Daşöz, okulların tatil olmasının eğitime ara verildiği anlamına gelmediğini, öğrencilerin sosyal aktivitelerle tatillerini dolu dolu geçirmeleri gerektiğini kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Daşöz, yaptığı konuşmada öğrencilerin bu yılki eğitim öğretim yılında derslerinin yanı sıra başlattıkları eğitim kampanyasına sağladıkları destekle yoğun bir ders yılı geçirdiklerini belirtti. Çocukların yaptıkları çalışmalarla ’91 Bin Dev Öğrenci” projesine büyük destek sağladıklarını vurgulayan Daşöz, ”Çocuklarımız büyük bir çalışmanın kahramanı oldu. Yaptıkları çalışmalarla hayatlarında altın sayfalar açtılar. Rüzgâr umarım çocuklarımızın her zaman arkasında olur. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Çocuklarımız samimi çalışmalarının emeğini sonuna kadar alacaklardır. Başlattığımız okul projesine yaz tatilinde de okullarımızın desteği sürecek ve yakında okullarımızın temelini atacağız.” dedi.

Vali Daşöz, daha sonra 1. sınıf öğrencilerin karnelerini vererek, öğrencilere verilen karnelerin hayat karneleri olmadığını, sadece bir yıl boyunca sergiledikleri eğitim performansını yansıttığını söyledi.

Bu nedenle karnelerin olumsuz olması nedeniyle çocukların eleştirilmemesi gerektiğini ifade eden Daşöz, velilere seslenerek bu konuda duyarlı olmaları gerektiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious