RTÜK Başkanı Akman Bakü'de

RTÜK Başkanı Akman Bakü'de.8898
  • Giriş : 06.04.2007 / 00:00:00

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, çeşitli temaslar için Bakü'de bulunan Radyo Televizyon Üst Kurulu Başkanı Zahid Akman ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kabulde, iki ülke arasında her alanda yakın işbirliği yapıldığını ve bunun memnuniyet verici olduğunu ifade eden Aliyev, "aynı doğrultuda Türk televizyonlarının Azerbaycan'da, Azerbaycan televizyonlarının Türkiye'de yayınlandığını, bunun da büyük bir olay olduğunu" belirterek, bundan da memnuniyet duyduklarını söyledi.

Aliyev, bu alandaki ikili işbirliğinin daha da artması gerektiğini kaydetti.

Azerbaycan'da RTÜK'ün, muadili sayılan Devlet Teleradyo Şurası Başkanı Nuşirevan Meherremli'nin ev sahipliğiyle Bakü'de temaslarda bulunacağını belirten Akman da, "iki ülke arasındaki dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin devam etmesi ve gelecek nesillere aktarılması için kültürlerin tanıtılması gerektiğini" vurguladı.

Akman, kültürlerin tanıtımında da televizyon yayınlarının önemli rol oynadığını kaydetti.

Aliyev'in kabulü, daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

RTÜK Başkanı Akman ve beraberindeki heyet, bugünkü temasları kapsamında Fahri Hıyaban, Şehitler Hıyabanı ve Türk Şehitiğini ziyaret etti.

Akman'ın, gün içinde devlet televizyonu AzTV ve kamusal televiyon olarak kabul edilen İçtimai TV'yi ziyaret etmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious