RTÜK Başkanı Akman'dan sert çıkış

RTÜK Başkanı Akman'dan sert çıkış.9204
  • Giriş : 16.02.2009 / 18:36:00

CHP MYK Üyesi Ali Kılıç'ın bugün düzenlediği basın toplantısında Almanya'daki Deniz Feneri davasıyla ilgili sözlerine RTÜK Başkanı Akman'dan cevap geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

RTÜK Başkanı Zahit Akman, vekili Avukat Ali Yıldız vasıtasıyla yazılı açıklamada bulundu. Avukat Ali Yıldız tarafından gönderilen açıklamada CHP'li Ali Kılıç'ın iftira atmayı siyasi bir alışkanlık haline getirdiği savunuldu. İşte yapılan açıklama:

CHP MYK Üyesi Ali Kılıç; bugün düzenlemiş olduğu basın toplantısında müvekkilim hakkında bazı açıklamalarda bulunmuştur.
Ali KILIÇ'IN da;- müvekkil hakkında daha önce çeşitli iftiralarda bulunan diğer arkadaşları gibi - bazı medya organlarını da kullanarak, iftira atmayı siyasi bir alışkanlık haline getirdiği görülmektedir. Bu durum kamuoyu tarafından da ibret ve hayretle takip edilmektedir.

Hakaret ve iftiranın da bir sınırının olduğunu zannetmemize rağmen ''çamur at izi kalır'' anlayışıyla yapılan bu kirli siyaset de Ali KILIÇ ve arkadaşları için hiç bir hukuki ve ahlaki sınır olmadığını bu gün bir kez daha görmüş bulunuyoruz.

Müvekkilimin adı; hiç tanımadığı bir takım kişilerle anılarak birçok suç isnat edilmiş yeni iftiralar atılmaya devam edilmiştir. Bu mesnetsiz iddia ve iftiraların hangi sebeple ve hangi niyetle yapıldığını kamuoyu çok iyi bilmektedir.

Bu günkü basın toplantısındaki tüm iddia ve iftiraların mesnetsiz olduğunu, sahiplerinin de müfteri olduğunu bu kişilere karşı yasal yollara başvurulacağını kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*