RTÜK Başkanı'nın yüzü nasıl kızarmıyor?

RTÜK Başkanı'nın yüzü nasıl kızarmıyor?.9828
  • Giriş : 18.06.2009 / 18:00:00

CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay çok sert konuştu: Yüzü kızarmadan nasıl ekranlara çıkıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay, RTÜK Başkanı Zahid Akman'a sert tepki gösterdi. Okay “Yavuz hırsız ev sahibini bastırır, Başkanın ağzına CHP lafı dahi yakışmıyor. Yüzü kızarmadan ekranlara nasıl çıkıyor, merak ediyorum” diye konuştu.

Okay “Sayın Başbakan RTÜK Başkanının arkasından çekilsin. Ve artık Türkiye yeniden böylesine sahteciliklerle, nitelikli dolandırıcılıkla zan ve töhmet altında kalan RTÜK Başkanından kurtulsun, değil başkanından üyelerinden de kurtulsun. “dedi. Okay, Genelkurmay'da hazırlandığı iddia edilen İrticayla Mücadele Belgesi'yle ilgili “Türkiye yıllarca Kuzey'den kışın komünizm gelecek diye bir tehditle siyaset yaptı. Şimdi birileri de darbe gelecek diye siyaset yapıyor. Artık Türkiye'de mağduriyet üzerinden siyasetten vazgeçilsin.”diye konuştu.

Okay Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtladı. RTÜK Başkanı Zahid Akman'ın yaptığı açıklamalar ve CHP'ye yönelik eleştirilerini değerlendiren Okay, “Güzel Türkçemizde çok güzel deyişler var. Bunlardan biri de yavuz hırsız ev sahibini bastırır. Yani böylesine isnatlarla karşı karşıya kalıp, nitelikli dolandırıcılıktan dolayı Almanya'ya giremeyen ve bununla ilgili belgelerinin sahte olduğu ortaya çıkan, 'girerim' dediği halde belgesi sahte çıkan, belgenin yarısını saklayan, yarısını 'gerek görmedim' diyen, ondan sonra da 'bir iddiaları varsa savcılığa versinler' diyen bir RTÜK Başkanı ile Türkiye karşı karşıya.”diye konuştu. Deniz Feneri dosyasının zaten savcılığın elinde olduğunu kaydeden Okay, şunları söyledi:

“Aylar sonra gelebilen, günler sonra tercüme edilebilen dosya. Ama o dosyanın içeriği nedeniyle RTÜK Başkanının ve 17 şerikinin yani ortağının malvarlığına tedbir konuldu. RTÜK Başkanı artık susup bir kenara çekilmesi gerekirken, hala ekranlar karşısına yüzü kızarmadan nasıl çıkıyor onu merak ediyorum. Bir tek ben merak etmiyorum zannediyorum kamuoyu da merak ediyordur.

Siyasete bulaşmasın, CHP'ye ilişkin açıklamalarda bulunmasın, çünkü başkanın ağzına CHP lafı dahi yakışmıyor. Hakkında istifasını isteyen iki tane başbakan yardımcısı, meclis başkanı varken hala kendisini sütten çıkmış ak kaşık gibi göstermeye çalışmasını, anlamak mümkün değildir. Dilerim RTÜK Başkanı artık bu tür televizyon ekranları önüne, kameralar önüne kendini aklamak için değil kamuoyundan özür dilemek için çıkar.”

“BAŞBAKAN AKMAN'IN ARKASINDAN ÇEKİLSİN”

Başbakan Erdoğan'ın RTÜK Başkanı'na “temiz bir arkadaşımız” diyerek sahip çıktığını hatırlatan Okay, Akman'ın temizliğinin ortaya çıktığını belirterek “Başbakan tavsiyede bulunmuştu; RTÜK Başkanı kendisini güzel savunacak diye. Güzel savunması anlaşılan bu. Bunun ötesinde Sayın Başbakan yardımcılarının sözünü dinlesin,. Sayın Başbakan RTÜK Başkanının arkasından çekilsin. Ve artık Türkiye yeniden böylesine sahteciliklerle, nitelikli dolandırıcılıkla zan ve töhmet altında kalan RTÜK Başkanından kurtulsun, değil başkanından üyelerinden de kurtulsun. “dedi.

“BİRİLERİ DARBE GELECEK DİYE SİYASET YAPIYOR”

Okay, “Genelkurmay'da hazırlandığı iddia edilen İrticayla Mücadele Belgesinin sahte olması durumunda Türkiye'yi ne gibi gelişmeler bekleyebilir?” şeklindeki bir soruyu da yanıtladı.

Artık belgenin mahiyeti değil sahteliği üzerinde konuşulduğunu belirten Okay, “Ama Türkiye ilk kez böyle sahte belgeyle karşılaşmıyor. Ama bu sahte belgeyi böylesine servis edenler, bu sahte belgenin orijinali olmadan yandaş medyaya verenler ve Türkiye'de kurumlar arası çatışmayı yaratanlar zannederim bundan sonraki süreçte, Türk demokrasisine karşı hesap vermek zorundalar.

Ama bu sahte belgelerin arkasına saklanıp siyaset üretmek isteyenler de artık bu siyaset yöntemlerinden vazgeçsin. Türkiye yıllarca Kuzey'den kışın komünizm gelecek diye bir tehditle siyaset yaptı. Şimdi birileri de darbe gelecek diye siyaset yapıyor. Artık Türkiye'de mağduriyet üzerinden siyasetten vazgeçilsin.” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*