'RTÜK doğruları söylemiyor'

  • Giriş : 17.02.2007 / 00:00:00

Kurtlar Vadisi-Terör dizisinin yapımcılarından Bahadır Özdener, RTÜK Başkanı Zahid Akman'ın doğruları söylemediğini iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Pana Film yetkilisi Özdener yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: "RTÜK Başkanı Zahid Akman, CNNTürk'te katıldığı canlı yayında Kurtlar Vadisi Terör'ü üst kurulun yasaklamadığını, sansür iddialarının gerçek dışı olduğunu öne sürdü. Zahid Akman, insanların gözünün içine baka baka yalan söyledi. Gerçekler ise şu: RTÜK heyeti, oybirliği ile, dizinin birinci bölümünde yasalara aykırı bir durum olmamasına rağmen, dizinin devamının yayımlanması halinde sözlü ve yazılı uyarı olmaksızın kanala bir ay kapatma cezası verileceğini ve akabinde kanalın yayın iznini iptal edeceklerini ifade etmişlerdir. RTÜK Başkanı, bu toplantıda kendisine gelen şikayet mesajlarını delil olarak sunarken, dizinin varlığı ile ilgili olumlu mesajları "154 bin şuursuz kişi olabilir" diye değerlendirmiş, canlı yayında ise kendi cümlesini çarpıtarak "kanala da şikayet mesajları geliyormuş" ifadesini kullanmıştır.

Gerçeklerin ortaya çıkarılması için toplantı tutanaklarının açıklanmasını talep ediyoruz. Devletimizin bir kurumunun başındaki yetkilinin bu şekilde gerçek dışı beyanat vermesini esefle kınıyoruz. Sansürcü ve şantajcı zihniyetin ruh hali olarak görüyor, gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkacağına inandığımızı ifade ediyoruz."

RTÜK Başkanı Zahid Akman, dün katıldığı bir canlı yayında dizinin yayından kaldırılmasına yönelik Show TV'ye baskı yapmadıklarını iddia etmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious