RTÜK: Karar oy birliğiyle alınmıştır

RTÜK: Karar oy birliğiyle alınmıştır.15374
  • Giriş : 18.06.2009 / 17:08:00

RTÜK, Mehmet Dadak'ın Tuncay Özkan'la yaptığı konuşmaya ilişkin alınan kararın 9 üyenin katılımı ve oy birliğiyle alındığı açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'ndan (RTÜK) yapılan açıklamada, Üst Kurul'un bugünkü toplantısında, ''Üyelerden Mehmet Dadak'ın halen bir davada sanık olarak tutuklu bulunan bir kişi ile yaptığı ve basına yansıyan telefon konuşmasının gündem dışı olarak Üst Kurul gündemine alınmasının 9 üyenin katılımı ve oy birliğiyle gerçekleştiği'' bildirildi.

Açıklamada, RTÜK üyeleri Hülya Alp ve Şaban Sevinç'in bugün yaptıkları basın açıklamasında dile getirdikleri bazı konuların aydınlatılması için açıklamaya gerek duyulduğu belirtildi.

Üst Kurul üyesi Mehmet Dadak'ın halen bir davada sanık olarak tutuklu bulunan bir kişi ile yaptığı ve basına yansıyan telefon konuşmasının gündem dışı olarak Üst Kurul gündemine alınmasının 9 üyenin katılımı ve oy birliğiyle gerçekleştiği ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi:

''Sayın Dadak müzakerelere geçilmeden konu ile ilgili düşüncelerini ifade edip müzakere öncesi toplantıdan ayrılmış, Sayın Sevinç müzakerelere başlandıktan sonra konu ile ilgili bireysel görüş ve düşüncelerini ifade ederek müzakerelerde ve oylamada bulunmayacağını söyleyerek toplantıdan ayrılmışlardır.

Sayın Alp ise konuyla ilgili görüşlerini müzakere sırasında ifade ederek diğer üyelerin de bu konu ile ilgili yaklaşımlarını öğrenmek istediklerini ifade edip toplantıda kalmışlar ve karar öncesi toplantıdan ayrılmışlardır.

RTÜK toplantılarında yapılan konuşmalar kayda alındığından gerekirse konuyla ilgili istifhamları ortadan kaldıracak kayıt deşifreleri elde mevcuttur.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*