RTÜK ödülleri için başvuru tarihi

RTÜK ödülleri için başvuru tarihi.7870
  • Giriş : 08.02.2009 / 08:51:00

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek "RTÜK Doğru ve Güzel Türkçe Kullanımı Ödülleri" için başvurular 16 Şubat'tan itibaren başlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ödüller, radyo ve televizyonlarda yayımlanan eğitim, kültür, haber, güncel müzik-eğlence, çocuk, spor, darama ve filmler ile kuşak ve belgesel programlarına verilecek.

Ödüller için 1 Ocak-31 Aralık 2008 tarihleri arasında yayımlanan programlar için yayıncı kuruluşlar ve program yapımcıları bizzat başvurabilecek. RTÜK veya Seçici Kurul da aday gösterebilecek.

Her yayıncı kuruluş veya yapımcı, en fazla üç yapım ile başvurabilecek. Tek bölümden oluşmayan veya dizi şeklinde süren yapımlar bütün olarak değerlendirmede dikkate alınacak.

Ödüller, ulusal televizyon programları, bölgesel-yerel televizyon programları ve radyo (ulusal-bölgesel-yerel) programlarına verilecek.

Katılmak isteyenlerin belirtilen şartları taşıyan program veya programların bir bölümünden 9'ar adet CD kaydını ayrıntılı bilgi notu ile birlikte 31 Mart 2009 günü saat 18.00'e kadar, elden veya posta ile RTÜK İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkanlığına ulaştırmaları gerekiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*