RTÜK ödüllerine başvuru için şartlar

RTÜK ödüllerine başvuru için şartlar.7870
  • Giriş : 07.02.2009 / 10:58:00

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından düzenlenen ''RTÜK Doğru ve Güzel Türkçe Kullanımı Ödülleri'' için başvurular, 16 Şubat-31 Mart 2009 tarihleri arasında yapılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

RTÜK'ten yapılan yazılı açıklamada, kurulun bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği ''RTÜK Doğru ve Güzel Konuşma Kullanımı Ödülleri'' için 16 Şubattan itibaren başvurulabileceği belirtildi.

Ödüller, radyo ve televizyonlarda yayımlanan eğitim, kültür, haber, güncel müzik-eğlence, çocuk, spor, darama ve filmler ile kuşak ve belgesel programlarına verilecek.

Ödüller için 1 Ocak-31 Aralık 2008 tarihleri arasında yayımlanan programlar için yayıncı kuruluşlar ve program yapımcıları bizzat başvurabilecek. RTÜK veya Seçici Kurul da aday gösterebilecek.

Her yayıncı kuruluş veya yapımcı, en fazla üç yapım ile başvurabilecek. Tek bölümden oluşmayan veya dizi şeklinde süren yapımlar bütün olarak değerlendirmede dikkate alınacak.

Ödüller, ulusal televizyon programları, bölgesel-yerel televizyon programları ve radyo (ulusal-bölgesel-yerel) programlarına verilecek.

Katılmak isteyenlerin belirtilen şartları taşıyan program veya programların bir bölümünden 9'ar adet CD kaydını ayrıntılı bilgi notu ile birlikte 31 Mart 2009 günü saat 18.00'e kadar, elden veya posta ile RTÜK İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkanlığına ulaştırmaları gerekiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*