RTÜK: Sınavsız personel alınmadı

  • Giriş : 12.04.2007 / 00:00:00

Radyo ve Televizyon Üst Kuruluna (RTÜK), ''sınavsız personel alımının söz konusu olmadığı'' bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

RTÜK'ten yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında, Üst Kurul'un personel alımına yönelik haberler çıktığı belirtildi.

Açıklamada, Üst Kurul'un uzman ihtiyacının karşılanması amacıyla, boş bulunan 70 adet Uzman Yardımcısı kadrosuna, ''Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uzman Yardımcılığı Giriş Yeterlilik Sınavları ile Uzmanlığa Atanma Uzman ve Uzman Yardımcılarının Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik'' hükümleri doğrultusunda, atama yapılmasına, karar verildiği kaydedildi.

Açıklama şöyle denildi:

''Bu kararın gereği olarak, 6 Mart 2007 tarih ve 26454 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan sınav ilanında belirtilen grup ve puan türünden, Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı için Üst Kurulumuza 7-23 Mart 2007 tarihleri arasında 960 aday başvuruda bulunmuş ve başvuru evrakının incelenmesi sonucunda, 903 adayın başvurusu geçerli, 57 adayın ise başvurusu geçersiz sayılmıştır.

Giriş Sınavı için başvurusu kabul edilen 903 adaydan, sınava girmeye hak kazanan 310 aday, 25 Nisan 2007 tarihinden itibaren Giriş Sınavına çağrılacaklardır.

Dolayısıyla Üst Kurula sınavsız personel alımı söz konusu değildir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious