RTÜK'ten CHP'li üye için skandal rapor

RTÜK'ten CHP'li üye için skandal rapor.15374
  • Giriş : 05.11.2008 / 12:07:00

Fuhuş yaptığı gerekçesiyle iki defa sınır dışı edilmiş birisiyle RTÜK üyesinin, otelde hangi hukuki meseleyi görüştü?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Orada Neler Oluyor?

"RTÜK üyesi Mehmet Dadak'ın, görevli gittiği Trabzon'da Ukraynalı kadını otel odasında ağırladığı ve parasını kuruma ödettirdiği haberimiz üzerine RTÜK Teftiş Kurulu'nun başlattığı inceleme bitti. Başmüfettiş raporu şöyle; "RTÜK üyesi Mehmet Dadak'ın otel odasına ait 30 Euro ekstra harcamasının RTÜK'ün yüklenici firması Ultra Turizm Ticaret Şirketi tarafından ödendiği anlaşılmıştır…"

Hazırlanan müfettiş raporu, yazımın her zerresini doğruluyor ama bu raporda eksik ve anlaşılmaz unsurlar da var. Örneğin; 30 Euro ekstra harcamanın Ultra Turizm Ticaret Şirketi tarafından yapılması normal karşılanıyor. Nasıl normal olabilir ki? Ultra Turizm RTÜK adına para ödemiyor mu?

Ya da; RTÜK, devlete ait bir kurum olmaktan çıktı da, bizim, haberimiz mi yok?

Fuhuş yaptığı gerekçesiyle iki defa sınır dışı edilmiş birisiyle RTÜK üyesinin, otelde hangi hukuki meseleyi görüştüğü, bu Ukraynalının pasaportunun fotokopisinde Dadak'ın kaldığı otelin oda numarası ve Dadak'ın imzasının varlığına ise üstün körü değinilmiş!

Takdir Üst Kurul'unmuş

Rapordaki diğer satırlar da ise durum daha da ilginç hale geliyor;

"Dadak'ın Ukraynalı bayana otelde yaptığı hukuki danışmanlığın 3984 sayılı yasanın 9. maddesine göre yasaklar kapsamında değerlendirilip değerlendirilmeyeceği Üst Kurul'un takdirindedir…"

Teftiş Kurulu, otele yapılan ödeme konusunda yapabildiği tespit ve kararı, her nedense Ukraynalı kadına sunulan hukuki yardımın yasak kapsamına girip girmediği konusunda yapamamış!

Teftiş Kurulu diyor ki "Evet, RTÜK üyesi tarafından Ukraynalı kadına otelde hukuki yardım yapılmıştır ama bunun suç olup olmadığına Üst Kurul karar versin…" Yani; Topu Zahid Akman'a atarak "Kararı o versin" diyor. Adeta Mehmet Dadak'ı Zahid Akman'a rehin bırakıyor…Dadak'ın yaptığı hatadan daha az bir kusur değil bu…Belki daha da vahim…

Dadak'ın ki münferit, bu ise tam bir kurumsal vahamet…"

SAMANYOLU

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*