RTÜK'ten iletişimcilere iyi haber

RTÜK'ten iletişimcilere iyi haber.15374
  • Giriş : 07.11.2008 / 21:45:00

RTÜK Eğitim Dairesi Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa Medya Okuryazarlığı dersini sosyal bilgiler öğretmenlerinin verdiğini, hedeflerinin iletişim fakültesi mezunlarının vermesi olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü"nün ortaklaşa düzenlediği "Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürleri Eğitim Semineri" sona erdi. Alanya"ya bağlı Kargıcak Beldesi'ndeki Goldcity Turizm Kompleksi"nde gerçekleştirilen seminerin kapanış toplantısında, 81 ilin Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü"ne sertifikaları verildi.

Seminerin kapanış gününde konuşan Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Eğitim Dairesi Başkanı Ayhan Özçelik, MEB ile ortaklaşa yürüttükleri Medya Okuryazarlığı dersinin en önemli projelerinden biri olduğunu söyledi. Medya okuryazarlığı dersini sosyal bilgiler öğretmenlerinin verdiğini belirten Özçelik, “Bu öğretmenleri ders konusunda periyodik olarak bilgilendiriyoruz. Ama iletişim fakültesi mezunlarının bu dersi vermesi yönünde talepleri var, MEB"nın da çalışmaları var. Bizim de isteğimiz bu yöndedir. Ancak iletişim fakültesi mezunlarının bu dersi verebilmesi için MEB"in bünyesinde olmaları gerekiyor. Zannediyorum gelecek yıl bu gerçekleşecek” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*