Ruhani liderler iftar çadırında

  • Giriş : 24.09.2006 / 00:00:00

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte gelenekselleşen ifdar çadırları bu yıl da vatandaşlara kapılarını açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şişli Belediyesi tarafından Mecidiyeköy'de kurulan çadırdaki ilk iftar yemeğine Vatikan Türkiye Temsilcisi George Marovitch, Türk Ermenileri Patriği Mesrob Mutafyan, Süryani Katolik Ruhani Reisi Yusuf Sağ, Süryani Kadim Metropoliti Yusuf Çetin, Şişli Müftüsü Recep Öztürk ile Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül katıldı. Dini liderler ile binlerce kişinin ağırlandığı iftar yemeğinin mönüsünü hurma, mercimek çorbası, sebzeli et yemeği, pilav ve baklavadan oluştu.

Kutsal günlerde dini liderlerin birbirlerini ziyaret etmeleri gerektiğini belirten Süryani Kadim Metropoliti Yusuf Çetin, "Böyle sevgi dolu bir ortamın dışında kalmak istemedik. Hepimiz aynı geminin içerisindeyiz. Kutsal günlerde ülkemizin ve dünyamızın barışı için birarada olmamız son derece önemlidir. Bu nedenle kutsal ramazan orucunun ülkemize, dünyamıza hayırlar getirmesini diliyoruz. İslam aleminin bu kutsal ayını en içten duygularımla kutluyor, tuttukları oruçları Allah kabul etsin." dedi.

Ramazan ayı boyunca günde 10 bin 200 kişiye ulaştıklarını belirten Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, "Ramazan ayı hoşgörü ayıdır, olanın olmayana destek olma ayıdır. Bu akşamda biz İslam dininin hoşgörü anlayışı içinde ruhani liderleri iftarımıza davet ettik." dedi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious