Ruhsatsız silah masası!

  • Giriş : 27.07.2006 / 00:00:00

Bursa'da yapılan operasyonda, kurduğu paravan şirkette ruhsatsız tabancaları sattığı iddia edilen bir kişiyle, 11 adet tabanca ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda, kurduğu paravan şirkette masa üzerinde sergilediği ruhsatsız tabancaları sattığı iddia edilen bir kişiyle, silah satışına karışan 2 kişi gözaltına alındı. Operasyonda toplam 11 adet tabanca ele geçirildi.
Bursa Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, evrakta sahtecilik suçundan gözaltına alınan bir zanlının üzerinden çıkan ruhsatsız tabancanın izini süren polis, silahı satan kişiye ulaştı. Halit K. (31) isimli şahsın merkez Osmangazi ilçesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde boya ve badana üzerine kurduğu limited şirketini incelemeye alan polis, şirketin naylon olduğunu belirledi. Halit K. isimli kişiyi takibe alan polis, operasyon için harekete geçti. Mahkemeden aldığı arama izniyle Halit K.'nın kurduğu naylon şirkete operasyon düzenleyen polis, çilingirci ile açtırdığı işyerinde masanın çekmecesinde çeşitli çap ve markalarda 10 adet ruhsatsız tabanca ele geçirdi.

Halit K. isimli zanlıyı da Kocaeli'nde yakalayan polis, zanlının üzerinden de bir adet uhsatsız tabanca ele geçirdi. Toplam 11 silahın ele geçirildiği operasyonda Halit K.'den silah aldıkları iddia edilen Sabri A. ve Ömer Faruk K. de gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulamaları tamamlanan üç şahıs; "Ruhsatsız silah ticareti yapmak, 6136 Sayılı Ateşli Silahlar Kanunu'na Muhalefet ve adli makamlara yalan beyanda bulunmak' suçlarından adliyeye sevk edildi.

Üç ayrı yaralama suçundan sabıkalı olduğu öğrenilen Halit K.'nın polise; "Geçtiğimiz yıl Hamit S. isimli bir kişi bana bir çanta bıraktı. Bir olayda öldürülünce ben de çantayı açtığımda silahlar vardı" dediği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious