Rulet operasyonunda 7 kişi tahliye edildi

Rulet operasyonunda 7 kişi tahliye edildi.9759
  • Giriş : 01.05.2008 / 22:16:00

''Rulet Operasyonu'' davası kapsamında tutuklu yargılanan Abdülkadir Akın Büyükoğlu, ''Burada bulunmamın sebebi, Tuğba Özay ile hatalı ilişkimin hatalı değerlendirilmesidir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada ifadesi alınan sanıklardan Büyükoğlu, Özay ile 1.5 yıl davam eden arkadaşlıklarının daha sonra duygusal ilişkiye dönüştüğünü ifade ederek, son 3 ay içerisinde de kıskançlık yüzünden bazı tartışmalar yaşadıklarını kaydetti.

Büyükoğlu, aşık olduğu Özay'a evlenme teklif ettiğini ve ''imam nikahıyla evlendiklerini'' belirterek, ''Burada bulunmamın sebebi, Tuğba Özay ile hatalı ilişkimin hatalı değerlendirilmesidir'' dedi.

Birlikte geçirdikleri gecenin ertesi günü Özay'ı İzmir'e yolcu ettiğini ifade eden Büyükoğlu, ''O ana kadar aramızda hiç sorun yoktu. Beni aradığında bir restoranda olduğumu söyleyince telefonda kavga ettik. Beni Savaş Arıkdoğan'a şikayet etmiş'' diye konuştu.

Özay ile aralarındaki ilişkiyi konuşmak için Akmerkez'deki ofiste Abdülcabbar Kibaroğlu'nun da bulunduğu bazı sanıklarla görüştüğünü ifade eden Büyükoğlu, Kibaroğlu'nun kendisine, Özay'ın çok üzüldüğünü, kendisinin de Kibaroğlu'na, ''Tuğba'yı çok sevdiğini, imam nikahıyla evlendiklerini, hatta onun için eşine boşanma davası açtığını'' söylediğini kaydetti.

-''ÖZAY'I TEHDİT ETMEDİM''-

Bu konuşmada Özay'dan özür dilemesinin istendiğini dile getiren Büyükoğlu, şöyle devam etti:

''Kibaroğlu, Tuğba Özay'ı arayarak, çok üzgün olduğumu ve ağladığımı söyledi. Ben yüzümü ellerimin arasına alıp ağlarken iki el silah sesi duydum. Orada vurulan ben de olabilirdim. Aşık olup sevdiğim bir kişi yüzünden bu olaylar yaşandığı için çok üzgündüm. Tuğba'yı arayıp, 'Allah belanı versin. Senin yüzünden bir kişi vuruldu' dedim. Özay ile birbirimize karşılıklı sarf ettiğimiz tehdit ve hakaretler fevri olarak söylenmiştir. Özay'ı benden ayrılmaması için tehdit etmedim. Kimseyi azmettirmedim. Tuğba Özay'dan beni tehdit ettiği için de şikayetçi değilim.''

Abdülcabbar Kibaroğlu da Büyükoğlu ile Özay arasındaki sorunu konuşarak çözmek için gittiği Akmerkez'de silahla vurularak yaralandığını söyledi.

Emekli emniyet müdürü olan tutuklu sanıklardan Yusuf İlhan da terör ve suç örgütleriyle en üst düzeyde mücadele ettiğini, hatta bazı örgütsel operasyonlarda kendisine yönelik eylem planı çıktığını belirterek, böyle bir kişi olarak herhangi bir suç örgütüne yardım etmesinin mümkün olmadığını kaydetti.

Tutuklu sanıklardan Bengü Karagözler de reklam işi nedeniyle tanıştığı Yaşar Öz'ün başına gelen bu olaylar nedeniyle kendisini sorumlu hissettiğini belirterek, kumar oynatmak ve bunun için yer temin etmek iddialarını kabul etmedi.

Duruşmada söz alan diğer sanıklar da haklarındaki suçlamaları kabul etmedi.

-TUTUKLU 7 SANIĞA TAHLİYE-

Tutuklu sanıklardan Abdülkadir Akın Büyükoğlu, Yusuf İlhan, Ekrem Yıldızdal, Yalçın Keleş, Ozan Yahşi, Levent Ortaç ve Bengü Karagözler'in tahliyesine karar veren mahkeme heyeti, diğer tutuksuz sanıkların ifadelerinin tamamlanması için duruşmayı yarına bıraktı.

Bu arada, 1 Mayıs nedeniyle Tekirdağ ve Kocaeli F tipi cezaevlerinin araçları adliyeye gelmediği için bu cezaevlerindeki tutuklu sanıklar duruşmaya katılamadı.

Öte yandan, Tuğba Özay, duruşmanın ardından adliyeden ayrılırken gazetecilerin, ''Neden şikayetçi olmadınız?'' şeklindeki sorusuna, ''Herkes mağduriyet yaşamış yeteri kadar. Basit bir gönül ilişkisinin kötü sonuçları. Ben de bir kadın olarak yeterince aşk yüzünden acı çektiğime inanıyorum'' diye yanıt verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious