Rum basını: Son dakika laneti

Rum basını: Son dakika laneti.4913
  • Giriş : 11.08.2006 / 00:00:00

Rum Gazeteleri: “Yazık, olabilirdi”, “Son dakika laneti”, “Rüyadan kabusa”, “Altın başlangıç, acı son”, “Yattara Partiyi Bozdu” başlıklarıyla çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Maç ve saha içerisinde yaşanan olaylara da yer veren gazete, maçı seyretmeye gelen Kıbrıslı Türk taraftarların ellerinde Türk bayrakları tuttuğuna, bayraklar arasında KKTC bayrağının da bulunduğuna işaret ederek, bunun bazı Apoel taraftarlarının sinirlenmesine neden olduğunu, ancak polisin müdahalesiyle olayın yatıştırıldığını yazdı.

Politis gazetesi, “Rüyadan kabusa” başlığını kulladığı haberinde, “3-0 yerine 1-1 bitti. Kolay zafer için penaltı ve fırsatları kaçırdı ve sonunda yanlışları ödedi. Fırsat kaçtı” ifadesini kullandı.

Gazete, “Apoel ve Rum futbolu için dün akşamı rüyaya çevirecek olan oyunun, 14 gün sonra yapılacak olan rövanşı kadere dönüştürdüğünü” belirtti.

Apoel takımının iyi bir başlangıç yapmasına karşın karşılaşmadan galip ayrılamadığına yer veren Alithia gazetesi ise, “Altın başlangıç, acı son”, “Yazık ve talihsizlik. “89'da soğuk duş” başlıklarını kullandı.

Haravgi gazetesi, “Yattara partiyi bozdu”, Mahi gazetesi ise, ”Apoel önde olma şansını değerlendiremedi” başlığıyla gelişmeleri aktardı.

'KAZANABİLİRDİK'

Apoel Teknik Direktörü Yunan Marinos Uzunidis, maç sonrası yaptığı açıklamada, sonuçtan duyduğu üzüntüyü dile getirirek, takımının gücüne inandığını kaydetti.

Uzunidis, oyuna çok iyi başladıklarını, ancak çok iyi bir takım olan Trabzonspor karşısında soğukkanlılıklarını yitirmeye başlamalarıyla birlikte gol yeme tehlikesiyle karşı karşıya kaldıklarını belirtti.

Yaptıkları bir takım düzenlemelerin ardından ikinci yarıya iyi başladıklarını, kazandıkları penaltıyı gole çevirmediklerini ve skoru 2-0 veya 3-0 yapma fırsatını değerlendiremediklerini ifade eden Uzunidis, Trabzon'a turu geçmek amacıyla gideceklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious