Rum gemisi kriz peşinde mi?

  • Giriş : 22.02.2006 / 00:00:00

Bir Rum gemisinin Mersin Limanı'na girişine izin verilmezken, Rum gemilerinin daha öncede Mersin'e geldiğini ancak giriş konusunda bu kadar ısrarcı olmadığına dikkat çekiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İsminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili, daha öncede Mersin Limanı'na Rum bandıralı yada sahibi Rum olan gemilerin geldiğini ancak bunların sessiz sedasız geri gönderildiği, ancak bu geminin yazılı bir başvuru yapılması konusunda ısrarcı olduğuna dikkat çekti.

Rum Gemisi'nin amacının yazılı bir ret cevabı almak olabileceğini belirten yetkili,"Bu gemi dün Mersin'de ki acentesini arıyor. Mersin Limanı'na gelmek istediğini belirtiyor. Fakat acente bunun mümkün olmadığını belirtiyor. Fakat buna rağmen gemi yetkilileri resmi başvuru yapılmasını istiyor. Gemide sabah erken saatlerde limana giriş yapmak istiyor. Fakat liman yetkililere buna izin vermiyor." dedi.

Mersin Limanı'na yılda 4-5 Rum gemisinin geldiğini hatırlatan yetkili, bu gemilere sözlü ret cevabı verildiğini ve sessiz sedasız çekip gittiklerine, bu girişimde ısrarlı olunduğuna dikkat çekiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious