Rumen değil Türk gibiyim

  • Giriş : 12.05.2006 / 00:00:00

Türkiye'de modellik yapan 33 yaşındaki Julia Nitu:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye'ye geldiğimden beri Rumen gibi değil kendimi Türk olarak hissettim. En çok Boğaz'dan ve ezan, sesinden etkilendim.Böylece Türkiye'dekaldım. Daha sonraMüslüman oldum.Güzide ise dünyaçapında bir model

Podyum dünyası ne Çağla Şıkel'i ne de Güzide Duran'ı konuşuyor. Herkesin dilinde tek isim var: Julia Nitu... Önce Yıldırım Mayruk'un '2023'e Hikayeler' ardından da Berk Mayo'nun defilerinde cesur kıyafetler giyen Nitu, hikayesini anlattı:

- Ne zaman Türkiye'ye geldin?

11 yıl önce. 1995'in nisan ayında. Romanya'da modellik yapıyordum. Türkiye'ye geldikten sonra kendimi Türk gibi hissetmeye başladım. En çok ezan sesi, Boğaz manzarası ve insanların sıcaklığından etkilendim. Kendimi buraya ait hissettim.

- Kaç yıldan beri mankenlik yapıyorsunuz?

16 yıldır. Romanya'da modelliğe başladım. Ardından Amerika'ya gittim. Henüz 15 yaşındaydım. Fransa, İtalya, Almanya, İspanya'da da modellik yaptım.

- Dininizi değiştirmeyi düşündünüz mü?

Bu konuda gerçekten konuşmak istemiyorum. Ama 7 yıl önce Müslüman oldum.

- En çok tercih edilen mankenlerin arasındasınız. Sırrı nedir?

Kendime iyi bakıyorum. Daima disiplinliyim ve iş ahlakına sahibim.

- Özel bir diyetiniz var mı?

Çocukluktan beri spor yapıyorum. Düzenli olarak masaja gidiyorum. Bir de özel bakım kremlerim var. Ayrıca, fazla et yerine meyve ve sebze yiyorum. Çay, kahve ve alkol kullanmıyorum. Fakat, sigara içiyorum umarım yakında bırakırım.

- Türkiye'deki mankenlerden hangilerini beğeniyorsunuz?

Güzide Duran dünya standartlarında bir manken. Sema Simşek, Ceylan Saner, Çağla Şıkel ve Deniz Akkaya'yı her zaman zevkle izlerim. Farklı tarzları var.

- Evlenmeyi ve çocuk sahibi olmayı düşünüyor musunuz?

Şu an beraber olduğum kimse yok. Tabii ki, evlenmek ve çocuk sahibi olmayı düşünüyorum. Her şey kıs-met. Bir hafta sonra aşık olup, ikinci haf- ta da evlenebilirim.

- Mankenlikte ciddi para kazanılıyor mu?

Mankeninden mankenine göre değişir. Gözönünde olduğunuz zaman daha çok para kazanıyorsunuz. Ama, işini iyi yapan manken her zaman iyi para kazanır.

- Ne zaman man-kenliği bırakmayı düşünüyorsunuz?

Aslında mankenliği 6 yıl önce bıraktım. Bazen kıramayacağım modacılardan teklif geliyor. Ayrıca, özel defileler oluyor. Vücudum ve yüzüm müsaade ettiği sürece podyumlara çıkmayı düşünüyorum.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious