Rumi Forum barış ve diyalog ödülleri

Rumi Forum barış ve diyalog ödülleri.18535
  • Giriş : 10.12.2008 / 20:14:00

Rumi Forum adlı düşünce kuruluşunun 2008 yılı barış ve diyalog ödülleri, Washington'da Kongre binasında düzenlenen bir törenle sahiplerine verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kuruluşun "Kongre diyalog hizmeti" ödülleri, Demokrat New York milletvekili Gregory Meeks ve Cumhuriyetçi Maryland milletvekili Wayne Gilchrest'e, "Kongre hizmet" ödülü de Demokrat New Jersey milletvekili Rush Holt'a verildi.

Holt, ödülü kabul ederken yaptığı konuşmada, Mevlana Celaleddin Rumi'nin, "Gel, kim olursan ol, yine gel" seklindeki sözünü hatırlatarak, "Çeşitliliği kucaklamamız gerek" dedi.

Rumi Forum'un "Mevlana Celaleddin Rumi" ödülü Amerikan Üniversitesi öğretim üyesi Akbar Ahmed'e, medya ödülleri Washington Post gazetesinin internet sitesinde "inanç üzerine" köşesini hazırlayan Sally Quinn ve Jon Meacham'a, "inançlar arası hizmete bağlılık" ödülü Howard Üniversitesi öğretim üyesi Süleyman Nyang'a, barış ödülü "Barış X Barış" örgütünün kurucusu Patricia Smith Melton'a ve "Rumi barış ve diyalog" ödülü de Roma'daki İsa Toplumu kuruluşunun dinler arası küresel diyalog koordinatörü peder Thomas Michel'e verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*