Rumlar, Bosna'da Türklere karşı!

Rumlar, Bosna'da Türklere karşı!.11716
  • Giriş : 10.07.2009 / 12:16:00

Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nin, Bosna Hersek’teki AB Özel Temsilciligi (EUSR) ve uluslararası sivil ofisinin faaliyetlerini Türkiye yüzünden engellediği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Rum Yönetimi'nin, EUSR Bosna'da gözetim ve denetim çerçevesinde diğer ülkeleri haberdar etmek amacıyla bulunan AB misyonunda AB üyesi olmayan ülkelerin varlığından rahatsızlık duyduğu belirtiliyor.

Bosna Hersek'teki AB'nin Özel Temsilcisi Valentin Inzko da, EUSR'nin bünyesinde ABD'li bir başkan yardımcısı olduğuna dikkati çekerek EUSR faaliyetlerinin önemli olduğunun altını çizdi.

Kıbrıslı Rum bir diplomat ise kendilerine yönelik suçlamaları reddederek, hükümetlerinin Bosna'da AB misyonu çerçevesinde 3. ülkelerle işbirliğine önem verdiğini ancak bunun yasal ve kurumsal çerçevede olması gerektiğini kaydetti. Yunanistan'ın da Kıbrıslı Rumların politikasını desteklediği kaydediliyor.
ABHaber, diğer birçok AB üyesi ülkenin ise, birlik üyesi olmayan katılımcıların hassasiyetine önem veriyor ve bunun AB'nin Balkanlardaki politikası için önemli olduğuna inandığını da belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*