Rumların petrol araması seçim sonrasında

Rumların petrol araması seçim sonrasında.11287
  • Giriş : 08.01.2008 / 17:09:00
  • Güncelleme : 08.01.2008 / 17:59:22

Tasos Papadopulos, petrol arama çalışmasının seçim sonrasına bırakılmasını istedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kıbrıs Rum Yönetimi'nin, Güney Kıbrıs ile Mısır arasında kalan deniz bölgesinde petrol aranmasına ilişkin başvuruda bulunan şirketlerin değerlendirilmesini, 17 Şubat'ta yapılacak ''başkanlık'' seçimleri sonrasına bıraktığı açıklandı.

Rum Politis gazetesinin haberine göre, daha önceden belirlenmiş parsellerde araştırma yapmak amacıyla Rum hükümetine başvuruda bulunan şirketlerin başvurularının değerlendirilmesi, Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos'un talimatı doğrultusunda seçimlerden sonraya bırakıldı.

Gazete, Rum yetkili makamlarının, başvuruda bulunan şirketlerin başvurularının içerikleri hakkında en ufak bir bilgi vermediğini ve "konu hakkında büyük bir gizliğin hakim olduğunu" yazdı.

Kıbrıs Rum Yönetimi'nin Doğu Akdeniz'de petrol ve doğalgaz aranması için açtığı ihaleye başvurular 16 Ağustos 2007'de tamamlanmış ve ihaleye iki şirketin başvurduğu açıklanmıştı.

Norveç, Birleşik Arap Emirlikleri ve İngiltere'den oluşan bir konsorsiyum ile ABD'nin Teksas eyaletinin Houston şehrinden "Noble Energy" adlı bir şirketin ihaleye başvurduğu

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious